На Прикарпатті знову «скинули» львівське сміття (Фото)

05.07.2017 16:00   Джерело: Місто
Опубліковано : Тарас Жак

В ніч на неділю, 2 липня, невідомі фури привезли і вивантажили в селищі Ланчин Надвірнянського району, що на Івано-Франківщині, купи сміття. Комунальники запроваджують цілодобове чергування на полігоні ТПВ, - пише Місто.

Порожні 30-тонні вантажівки о 5 ранку у неділю бачив місцевий мешканець — машини виїжджали з Ланчина. Чуже сміття на території, де тимчасово складують тверді побутові відходи, знайшли працівники тутешнього комунального підприємства “Карпати”.

Як розповів КУРСу селищний голова Ланчина Михайло Іванюк, чотири купи побутового сміття скинули просто на дорогу – вона веде до котлована, куди загортають ТПВ.

“У всіх чотирьох купах виявили документи, які свідчать, що воно зі Львова, — розповів Михайло Іванюк. – Ми знайшли копії квитанцій із адресами та печатками, банківські рахунки, навіть доручення з копіями паспорта й ідентифікаційного коду. Там був зазначений телефон. Передзвонили. “Так, я живу у Львові”, — відгукнулася жіночка”.

Сільський голова викликав на місце поліцію. Повідомив Надвірнянське СБУ, прокуратуру, голову районної ради та РДА.

Що робити з підкинутим сміттям, наразі вирішують.

У селищі Ланчин місцевий полігон для тимчасового складування ТПВ використовується, пояснив війт, дуже ощадно. Хоч місце відвела своїм рішенням сільська рада і воно має всі необхідні дозвільні документи, але є невеликим і уважається тимчасовим — до вирішення проблеми з полігоном у Надвірній, куди з Ланчина раніше возили сміття.

“Використовуємо тільки для свого населеного пункту – таке рішення прийняла сесія селищної ради. Навіть іншим селам після толоки не давали дозволу вивозити сюди відходи”, — пояснює Михайло Іванюк.

І мови не було, обурюється війт, щоби розглядати можливість приймати у Ланчині сміття зі Львова.

“За нашими оцінками, у Ланчині в ніч на неділю скинули приблизно 100 тонн сміття. Може, й поверх цього. Чотири фури — чотири купи. Ще не знаємо, що будемо з ним робити. Вивезти під паркан Садовому не можемо — у нас нема таких грошей. Та у нас в житті такого не було, щоби хтось чужий скидав сміття”, — каже Василь Голіней, директор КП “Карпати”.

Комунальники мають намір вже з сьогоднішнього дня запровадити на полігоні цілодобове чергування, щоби таке більше не повторилося.

“Вже будемо пильнувати цілодобово. Своїми силами навряд чи справимося, будемо звертатися до мешканців села по допомогу”, — зазначає Василь Голіней.

Встановити, що за машини привезли сміття до Ланчина, за словами директора комунального підприємства, нескладно – в центрі селища працюють камери спостереження. “Якби ж тільки були в цьому зацікавлені”, —зауважує він.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Місто