У Львові представили виставку виконану в унікальній техніці (Фото)

06.07.2017 15:00   Джерело: День
Опубліковано : Тарас Жак

4 липня, у мистецькій галереї "Зелена канапа" відбулося відкриття виставки Людмили Давиденко "Голова". Назва виставки цілковито відповідає їй, адже на глядачів чекають мистецькі зображення різних голів, - пише День.

"Голова є вмістилище наших раціональних та ірраціональних думок, саме в голові, а не у серці - художній метафорі , як відомо насправді зароджуються наші емоції та почуття. Від неї ідуть тоненькі ниточки, лінійні і нелінійні зв’язки на фізичному і метафізичному рівні з нашим тілом, душею та космосом", - вказано у анотації до виставки.

Усі роботи художниці виконані у дуже дивній техніці, яку сама Людмила Давиденко називає ризома. У ботаніці цим терміном позначають повзуче кореневевидне підземне стебло деяких рослин, які розмножуються безстатево. Корінці продовжуються, розростаються, що й зумовлює ріст нових стебелець. Крім того, ризома це один з найважливіших і найвідоміших концептів у філософії Жиля Делеза розроблений головним чином у творах, написаних у співавторстві з психологом і психіатром Феліксом Гваттарі. За її словами, так вона проводить ниточками фарби на полотні, немов оцими корінцями, аналогії з нелінійними зв'язками на філософському рівні.  А образом для відображення цих понять є голова людини.

Також на виставці окрім мальованих людських облич на полотні представлені об'ємні керамічні скульптури. Усі вони теж виконані у ризомі. Ці роботи є певним поверненням Людмили Давиденко як художниці-кераміста. Адже вона закінчила керамічний факультет, проте останні десять років не проявляла себе у цьому виді мистецтва.

Оглянути виставку можна до 30 листопада.

Павло ПАЛАМАРЧУК, фото автора


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: День