Вирішення долі радянського військового монумента у Львові перенесли на вересень

07.08.2017 08:00   Джерело: zaxid.net
Опубліковано : Львівський Новинар

Свої висновки у вересні має оприлюднити робоча група міськради, яку 17 травня створено за рішенням міського голови Львова. Поміж тим захисники монумента намагаються відстояти його у суді. А противники обіцяють демонтувати його попри все, - пише zaxid.net.

Що робити з помпезним радянським комплексом мала би вирішити спеціальна робоча група міськради. Окрім цього, до мерії з проханням про демонтаж звернулася обласна рада. Захисники монумента оскаржили таке рішення в суді.

«Це наша історія. У Великій Вітчизняній війні загинуло дуже багато людей, мої родичі загинули. Ми будемо до останнього судитися за монумент Слави в межах чинного законодавства», – запевнила координаторка руху «Український вибір» Інна Іваночко.

Прихильники радянського символу подали клопотання про припинення будь-яких робіт на території монумента на час проведення судового розгляду. Щоправда, Львівський окружний адміністративний суд його відхилив. Захищати монумент узялися справжні українофоби, запевняють активісти. Як доказ демонструють сторінку головної позивачки Інни Іваночко у фейсбуці, яка рясніє підписками на відверто проросійські ресурси.

«Цей монумент почали захищати представники п'ятої колони у Львові, представники структури Медведчука «Український вибір» і старі кагебісти. Їхня логіка полягає в тому, що цей монумент є символом присутності «Русского міра» у Львові. Я від імені активістів хочу наголосити на тому, що цей монумент в будь-якому випадку буде демонтований або владою, або самими активістами», – запевнив доброволець батальйону ОУН Антон Петрівський.

У місті ж оголосять архітектурний конкурс, аби вирішити, що робити з територією в комплексі. Зараз проводять інвентаризацію монумента.

«Ми звернулися з листами до наукових інституцій щодо дорожньої карти музеїфікації і по демонтажу: по вартості, по лрогістиці, яким чином він би мав жити у Львові», – пояснив заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Результати робоча група обіцяє оприлюднити у вересні. Наразі ж один із елементів монументу – стелу – обгородили через аварійність.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: zaxid.net