Прокуратура не змогла належно довести підстави для повторного відсторонення від посади Наталії Ван Доеверен

08.08.2017 10:28   Джерело: LvNews
Опубліковано : Юрій Шередько

У середу, 2 серпня, у Личаківському районному суді розглядалося клопотання прокурора про відсторонення Наталії Ван Доеверен від посади заступника головного лікаря з медичної частини Львівської обласної клінічної лікарні. При тому що 20 липня той же Личаківський районний суд м. Львова вже відмовив в задоволенні аналогічного клопотання.

Обгрунтування прокурор Віталій Нанівський вибудував на тому, що Наталія Ван Доеверен не перевелася на іншу посаду - у Шпиталь імені Митрополита Андрея Шептицького, як заявляла у попередньому засіданні суду, а замість того 25 липня - вийшла на роботу у ЛОКЛ. І перебуваючи на посаді, нібито може впливати на свідків та підлеглих. Підставою для таких тверджень став рапорт старшого уповноваженого в ОВС УЗЕ у Львівській області ДЗЕ НП України майора поліції Степана Потапова, де вказано, що під час досудового розслідування «неодноразово отримував нарікання» від свідків. А невстановлені особи приїжджали до понятих на чорному автомобілі Toyota Land Cruiser для залякування.

Окрім того, як заявив прокурор, у ЛОКЛ так і не підтвердили, що Наталія Ван Доеверен планує перевестися до іншого медзакладу, адже «не отримали відповідного звернення».

Як зазначив у залі суду адвокат Олег Мицик, таке звернення прокурора є ніщо інше, як намагання примусити Наталію Ван Доеверен звільнитися з обллікарні.

Щодо аргументів прокурора, то адвокат зазначив, що в суді вже були опитані свідки обвинувачення, а на чорному Toyota Land Cruiser, для прикладу, їздить головний лікар ЛОКЛ Михайло Гичка.

Читайте також

Львів'янка не хоче віддавати ротвейлера, якого мають конфіскувати за рішенням суду
Прокурори хочуть звільнити Н. Ван Доеверен не чекаючи рішення суду

Слід зазначити, що під час розгляду клопотання було виявлено, що Шпиталь імені Митрополита Андрея Шептицького ще 17 липня надіслав до ЛОКЛ лист-підтвердження, що запрошує пані Ван Доеверен до себе на роботу. Однак він «загубився», і в ЛОКЛ його не виявили.

25 липня, коли Наталія Ван Доеверен повернулась на роботу після відпустки, вона виявила, що листа так і не зареєстровано у ЛОКЛ, тож попросила керівництво Шпиталю ще раз над підтвердження. Цього разу рекомендованим листом. І що дивно, у прокурора була заява про те, що о 17:00 такого листа не було, а вже згодом виявилося, що в цей самий день (правда без вказання точного часу), такий лист прийшов на адресу керівництва лікарні. Правда головлікар, депутат облради Михайло Гичка піддав його сумніву, за твердженням прокурора, адже з моменту його відправлення минуло чимало часу. Але 31 липня Ван Доеверен попросила ще раз надіслати лист до ЛОКЛ про те, що її приймуть на роботу.

Однак, на що варто звернути увагу, пані Ван Доеверен вийшла на роботу 25 липня, а вже наступного дня, 26 липня, прокурор подав своє клопотання про відсторонення її від посади. І все через рапорт майора Степана Потапова. При чому, як зауважив адвокат Олег Мицик, рапорт не містить ні дати його складання, ні реєстрації у Львівській прокуратурі, тож не може бути доказом у суді.

Окрім того, повторне намагання відсторонити Наталію Ван Доеверен від посади лише через те, що вона ще не перевелась на іншу роботу, не може розглядатися в суді. Адже в попередньому рішенні Личаківського районного суду не вказувалося, що підставою для відмови у продовженні строку відсторонення є саме переведення. А тиск на свідків, про що вони «нарікали» у рапорті, так і не був підтверджений доказами.

Заслухавши обидві сторони, суддя Світлана Леньо відмовила в задоволенні клопотання прокурора.

Зазначимо, що Наталія Ван Доеверен 28 липня написала заяву на відпустку до 25 серпня.

Наступний засідання суду у справі Наталії Ван Доеверен має відбутися у вересні.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews