Громадські слухання щодо статуту міста знову не відбулися

06.09.2017 12:57   Джерело: Твоє місто
Опубліковано : Львівський Новинар

Вдруге підряд не відбулися громадські слухання проекту Статуту територіальної громади Львова. Більшість учасників не підтримала запропонований порядок денний, - твоє Місто.

Активістка Олеся Дацко запропонувала, що згідно з чинним статутом міста, учасники слухань мають обрати головуючого та секретаря, однак це питання так і не винесли на обговорення.

Натомість у відділі громадського партнерства міської ради, яке є організатором слухань, пояснили, що запропонована активістами процедура не передбачена тимчасовим положенням про проведення громадських слухань і це могло би послужити підставою для майбутнього оскарження результатів слухань.

Зі свого боку активісти також наполягали на тому, що проведення слухань за процедурою, запропонованою міською владою, у майбутньому буде підставою для оскарження, бо не відповідає чинному статуту територіальної громади.

Учасники так і не почали обговорювати зміст самого проекту і в результаті начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Орест Файфурка оголосив слухання закритими.

Після цього активісти склали заяву про злочин – вони вважають, що Файфурка перевищив повноваження і викликали поліцейський патруль.

Після заходу голова комісії з питань законності, депутатської діяльності та свободи слова міської ради Юлія Гвоздович написала на своїй сторінці в соцмережі «Фейсбук», що процедуру проведення слухань справді було порушено, тому що є сучасніше положення про громадське слухання , яке містить значно демократичні норми, ніж були в 2002 році.

«І так, ми порушили статут, коли запровадили е-петиції, громадський бюджет, місцеві ініціативи, громадські ради тощо, надавши громаді значно більше інструментів , ніж було у 2002 році з надією прийняти новий статут в 2017 році з врахуванням сучасності», – наголосила вона.

На її думку, позиція активістів, які зривають прийняття нового статуту Львова, не подаючи жодних пропозицій, є деструктивною.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Твоє місто