У Львові вперше влаштували екскурсію для незрячих у підземелля

27.09.2017 20:30   Джерело: Zaxid.Net
Опубліковано : Патрік Скеля

Українська спілка інвалідів у межах проекту «Туристичні маршрути для незрячих» запрезентувала у Львові нову екскурсію у підземелля, пише - Zaxid.Net.

Читайте також

У Червонограді розчистять підземелля палацу Потоцьких
Малознані туристами місця Львова (Фото)
Наша гордість. ТОП-12 унікальних дерев’яних храмів Львівщини

Гід Тарас Процак до того відвідував спеціальні курси, які влаштувала Спілка інвалідів у межах проекту «Туристичні маршрути для незрячих».

«Людині, яка бачить, легше сприйняти екскурсію, легше її провести, а для людей з особливою потребою, з вадами зору, потрібно виготовляти муляжні речі, щоб людина могла на доторк їх відчути», ‒ пояснює Тарас Процак.

Тому для цього маршруту обрали ті підземелля, де є що «подивитися» на доторк. Найперше гід веде у Копальню кави.

Окрім звичайної інформації про історичні факти та персоналії, гід мусить ще й описувати габарити підземелля, аби незрячі відчули простір і попереджати про перешкоди на шляху: сходи, двері.

На таких екскурсіях можна і треба торкатися експонатів.

«Людина сприймає через відчуття на доторк, тут можна все помацати, на все «подивитися» і знати, що то таке є. Я задоволений, я взагалі їжджу на всі екскурсії, от ми були в Чернігові недавно», ‒ розповідає незрячий львів'янин Ігор Бідзінський.

Дорогою до наступного підземелля у маршруті ‒ звична екскурсія площею Ринок. Ще одна точка ‒ це аптека-музей із кабінетом алхіміка і давнім фармацевтичним обладнанням. Там гід якнайбільше описує те, що сам бачить навколо.

«Дуже гарно розказує екскурсовод, все зрозуміло, знає де треба доторкнутися, щоб ми собі могли то «побачити» руками. Я ту інформацію знала, але одна справа, коли ти читаєш, а друга, коли ти порухаєш то ‒ то зовсім різні відчуття», ‒ ділиться враженнями Леся Хомік із вадами зору.

Таку екскурсію підземеллями влаштують цими вихідними для дітей з вадами зору, а далі за потреби її повторюватимуть.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Zaxid.Net