Суд поновив на роботі бухгалтера одного з управлінь мерії, яка провела незаконний платіж на 25 тис. грн

Жінка, яка крала у львів'ян гроші знову працюватиме у Садового.

11.10.2017 11:36   Джерело: Депо.Львів
Опубліковано : Патрік Скеля

Шевченківський районний суд м. Львова ухвалив поновити на посаді головного бухгалтера одного з підрозділів мерії, яка ймовірно підробила підпис і призвела до розтрати коштів громади міста. Про це інформує юридичний департамент Львівської міської ради, пише - Депо.Львів.

«Головним бухгалтером управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради в грудні 2016 року було опрацьовано та проведено документи на платіж у сумі 25 180 грн за нібито поточний ремонт меблів та вікон, хоча такі послуги насправді управлінню ніколи не надавались. Для підготовки такого платежу треба було опрацювати 7 підставових документів: 2 з них – це акт виконаних робіт та рахунок, решта – це документи бухгалтерського обліку. Практично на всіх цих документах мали бути підписи начальника управління та печатка. Після виявлення факту проведення такого платежу, всі підставові документи з бухгалтерії зникли. Після відібрання пояснень працівника було звільнено розпорядженням міського голови. Однак, бухгалтер з лютого до травня знаходилась на лікарняному і лише в травні розпорядження фактично набуло чинності», – повідомив начальник управління «Секретаріат ради» Юрій Лукашевський.

Після цього Романько Ірина Василівна подала заяву до Шевченківського районного суду з проханням відновити її на посаді. І суд виніс рішення з 29 вересня поновити її на посаді, не побачивши очевидних фактів порушень законодавства.

До слова, рішення про проведення експертизи документів у справі, де є підозра на підроблення підпису, було прийнято аж 16.06 після повторного (вже третього) звернення в поліцію. Станом на зараз результатів експертизи немає, однак суд вже прийняв рішення про поновлення на посаді цієї особи.

«Виносячи своє рішення, суд Шевченківського району з невідомих причин не взяв до уваги пояснювальну записку головного бухгалтера, в якій вона підтвердила факт проведення платежу і назвала його «механічною помилкою», акт Західного офісу Держаудитслужби України, в якому зафіксовано, що головним бухгалтером внесено завідомо неправдиві дані в бухгалтерський облік управління, очевидно з метою приховати проведення платежу. «Не побачив» відповідальності головного бухгалтера за опрацювання та збереження документів бухгалтерського обліку.

Також не звернув уваги, що Галицьким відділом поліції відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення ст.358 (підроблення документів) і триває слідство», - повідомила директор юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич.

«Насправді мерія правильно робить, що виносить цю ситуацію на загал. Бо зазвичай, ці всі речі замовчують і тихо якось вирішують питання. Але про це треба говорити і виносити це на загал, щоб люди бачили, що відбувається. Бо таке рішення, яке прийняв суд, неприпустиме. Тобто з одного боку, поліція проводить розслідування півроку, хоча його слід було проводити якомога оперативніше, проводити експертизу, вивчати справу і передавати її до суду. А натомість суд приймає рішення про поновлення на посаді. Це виглядає так: вкрала – звільнили – подала в суд – поновили – кради далі і подавай «приклад» іншим.

Бюджет і міста, і країни потребує коштів, їх постійно бракує, а факт розкрадання лишається поза увагою суду.

Зараз в державі планують запроваджувати антикорупційні суди. Але ж усі суди мають бути антикорупційними і не приймати отаких рішень, які несуть шкоду і для правової системи і не відповідають принципам справедливості», - вважає заступник керівника ГО «Правозахисний Центр імені генерала УНР В. Сікевича» Роман Куровець.

На даний момент юридичний департамент Львівської міської ради готує апеляційну скаргу.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Депо.Львів