На Львівщині став для простих українців – заборонена зона?

15.10.2017 20:28   Джерело: Буський медіа портал
Опубліковано : Патрік Скеля

Епопея щодо ймовірних порушень земляних та будівельних робіт ПрАТ «Львівоблрибкомбінат» на території Буського району, пов’язаних із забором води та використанням ставка для рибогосподарських потреб, триває. За цим фактом поліція відкрила кримінальне провадження, триває розслідування.  Про перебіг розслідування та загибель учасника АТО на водному об’єкті – розповів депутатам райради на черговій сесії новопризначений прокурор Радехівської місцевої прокуратури Микола Друзюк, пише - Буський медіа портал.

– Моя сьогоднішня присутність викликана тим, що голова районної ради звернувся із зверненням щодо ситуації довкола Красненського ставка. Я вирішив відгукнутись і висловити нашу позицію з цього питання.  

  Отже, прокуратурою встановлено низку порушень вимог чинного законодавства при отриманні і здійсненні права користування земельними ділянками. Зокрема відомо, що водний об’єкт, який розташований на територіях Буської міської ради, Красненської селищної ради та Куткірської сільської ради загальною площею 120 га використовується ПрАТ “Львівський обласний виробничий рибний комбінат”.

   Частина цього ставка і земельної ділянки надана цьому суб’єкту господарювання на правах договору оренди Буською міською радою.  Дві інші частини водного об’єкта – Красненською селищною та Куткірською сільською радами надані у постійне користування.

   Щодо укладеного договору оренди нами було встановлено, що всупереч вимогам чинного законодавства не проведена нормативно-грошова оцінка земельної ділянки і відповідно орендна плата не відповідає вимогам діючого законодавства у зв’язку з чим,  Радехівською місцевою прокуратурою  підготовлено і подано до Господарського суду Львівської області позовну заяву про розірвання цього договору оренди. Позовна заява перебуває на розгляді у Господарському суді і кінцеве процесуальне рішення по цьому судом ще не вирішено.

   Що стосується Державних актів на право постійного користування земельними ділянками, які належать Куткірській і Красненській радам, то правоохоронними органами здобуто достатньо відомостей, які дають підставу вважати, що ці акти можуть бути нечинними або підробленими. Про це зокрема свідчить той факт, що їх було зареєстровано 30.12.2001 року, а це був календарний день неділя (вихідний день). А з наступного дня припиняло свою чинність положення Земельного кодексу України, який в принципі допускав право постійного користування земельною ділянкою приватним суб’єктом господарювання. Таким чином це дає підстави вважати, що були певні причини порушення законодавства по видачі, перереєстрації документів, у зв’язку з чим органами досудового розслідування розпочато розслідування за фактом можливого підроблення документів за ознаками злочину, передбаченого ч.1 358 ст. Кримінального кодексу України.

   Щодо питання про водозабір на об’єктах. З цього приводу інформую, що є відкрите кримінальне провадження Ст.197-1 ч.3 ККУ, яка передбачає відповідальність за самовільне будівництво об’єктів і споруд на самовільно зайнятих земельних ділянках. 

   З приводу загибелі мешканця Острова, учасника АТО Олега Ковальчука, то проінформую, що на даний час органом досудового розслідування досліджено обставини загибелі чоловіка і прийнято рішення про закриття кримінального провадження. Працівники Радехівської місцевої прокуратури не мали можливості у повній мірі перевірити і надати оцінку законності цього рішення, оскільки на даний час матеріали кримінального провадження витребувано до апарату Слідчого управління ГУ Нацполіції у Львівській області. Коли матеріали кримінального провадження будуть повернуті  до піднаглядного органу досудового розслідування, прокуратурою буде вивчена законність даного рішення і надано оцінку.

Читайте також

У мерії виділили півмільйона гривень на очищення озера на вулиці Вахнянина

   Інше кримінальне провадження з приводу заподіяння легких тілесних ушкоджень, яке мало місце на водному об’єкті у ту ж ніч, коли загинув учасник АТО, ще залишається без прийнятого рішення, але справа теж перебуває у слідчому управління ГУ Нацполіції у Львівській області. На сьогодні з матеріалами справи працівники прокуратури не мають можливості ознайомитись і надати їй правову оцінку, як тільки матеріали повернуться у прокуратуру, працівники переглянуть справу.

Виступ прокурора викликав у депутатів та громадськості чимало запитань. Сільський голова Куткора Роман Желізко звернув увагу прокурора, що забір води у компанії закінчився ще у квітні цього року, то яке фірма має право наповняти став водою і використовувати охоронців на об’єкті. Виходить, їхня діяльність незаконна: набрали воду, запустили рибу ще й поставили охорону. Значить людина має повне право знаходитись там, без будь-якого дозволу, обмежень немає.

Натомість прокурор відповів, що прокуратура немає функції контролюючого органу, бо позбавлена таких функцій законом. Натомість є інші контролюючі органи, які наділені відповідними повноваженнями. А сам водний об’єкт фактично є об’єктом загального користування і не відповідає санітарним нормам купання. Чинним законодавством на рибогосподарський об’єкт допускається обмеження. Але відповідних знаків про обмеження там ніде немає.

У свою чергу депутат Красненської селищної ради Андрій Биков запитався у прокурора, чи відомо йому, що дана компанія ПрАТ «Львівоблрибкомбінат» має такі ж проблеми із об’єктами у Городоцькому районі, де також тривають конфлікти. Прокурор відповів, що такою інформацією не володіє.

Нагадаємо, у Буську районну раду у червні цього року надійшло звернення за підписом начальника Державної екологічної інспекції у Львівській області М.Маланича щодо виявлених порушень на території Буського району. Згідно скерування №288 здійснили виїзд на проведення позапланової перевірки ПрАТ «Львівоблрибкомбінат» за адресою місцезнаходження суб’єкта господарювання. Однак ПрАТ «Львівоблрибкомбінат» відмовилось допустити працівників Держекоінспекції до проведення вищезазначеної перевірки, про що складено відповідний акт. Проте з наявних матеріалів Держекоінспекція інформує, що ставок, площа якого 120 га знаходиться на території Красненської, Куткірської та Буської місцевих рад в користуванні ПрАТ «Львівоблрибкомбінат» без належно оформлених документів. Правовстановлюючі документи на земельні ділянки не переоформлено в установленому законодавством порядку, чим порушено ст..ст. 125, 126 Земельного кодексу України.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Буський медіа портал