Четверо львів’ян стали суддями Верховного суду України

01.12.2017 10:39   Джерело: ZAXID.NET
Опубліковано : Патрік Скеля

Четверо львів’ян – троє викладачів юридичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка та один суддя Апеляційного суду Львівської області – увійшли до оновленого складу Верховного суду України. Загалом же в конкурсі до ВСУ, за інформацією громадського руху «Чесно», взяли участь 32 львів’ян, пише - ZAXID.NET.

Читайте також

У Львові суд частково задовольнив апеляцію забудовника, який зніс віллу Ярославенка

До нового Верховного суду України загалом увійшло 113 юристів, серед них львів’яни Дмитро Гудима, Наталія Антонюк, Володимир Кравчук та Станіслав Голубицький. Усі вони склали письмовий іспит та виконали практичне завдання. А троє з них отримали рекомендації від Громадської ради доброчесності.

Судовою реформою передбачено, що Верховний суд України складатиметься з Великої палати, Касаційного адміністративного суду, Касаційного господарського суду, Касаційного кримінального суду та Касаційного цивільного суду.

Дмитро Гудима

До Касаційного цивільного суду увійшов Дмитро Гудима – адвокат, доцент кафедри теорії та філософії права юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка. У 2015 році балотувався до Львівської міської ради від Блоку Петра Порошенка. На конкурсі до ВСУ набрав 831 бал з 1000 можливих та отримав позитивну характеристику від Громадської ради доброчесності.

Володимир Кравчук

До Касаційного адміністративного суду увійшов Володимир Кравчук – професор кафедри цивільного права та процесу юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка, суддя Львівського окружного адмінстративного суду. На конкурсі набрав 718 балів та отримав позитивний відгук від Громадської ради доброчесності.

Наталія Антонюк

До Касаційного кримінального суду увійшла Наталія Антонюк – адвокатка та доцентка кафедри кримінального права і кримінології юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка. Набрала 823 бали і також отримала схвальну оцінку від Громадської ради доброчесності.

Станіслав Голубицький

Також суддею Касаційного кримінального суду став Станіслав Голубицький – суддя Апеляційного суду Львівської області. На конкурсі набрав 826 балів.

Цікаво, що висновок Громадської ради доброчесності щодо Станіслава Голубицького був негативним. З посиланням на правозахисників та Європейський суд з прав людини у висновку сказано, що у 2008 році він засудив до довічного ув’язнення Володимира Панасенка за замах на життя директора ТзОВ «Шувар» Романа Федишина, ґрунтуючись на припущенні, а не на беззаперечних доказах. Тому Громадська рада доброчесності ветувала його кандидатуру до складу Верховного суду України. Однак Вища кваліфікаційна комісія суддів подолала вето і, як результат, Станіслав Голубицький увійшов до Касаційного кримінального суду.

Цікаво також, що, за інформацією «Української правди», водночас Вища кваліфікаційна комісія суддів підтримала вето Громадської ради доброчесності щодо доцента НУ «Львівська політехніка» Михайла Гузели, в наукових працях якого виявили ознаки плагіату.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: ZAXID.NET