Адвокат з Верони переїхав до села на Львівщині, щоб викладати у школі італійську

07.01.2018 20:30   Джерело: ТСН
Опубліковано : Патрік Скеля

Адвокат із Верони в школі невеличкого селища Довге-Гірське на Львівщині вчить дітей італійської мови.

Читайте також

Львівський піаніст здобув першу премію на Міжнародному конкурсі в Італії

60-річний італієць приїхав в Україну, щоби відволіктись од насичених буднів.  Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Італієць Роберто Трані та його пес Йоска засніженим гірським селом поспішають до школи. Тут Роберто навчає дітей італійської. Учні вже вільно спілкуються з приїжджими італійцями - принаймні з Йоскою.

Школяр Валентин Яворський хизується словами, які вже вивчив. Каже, дуже старається, бо влітку їде до бабусі - вона на заробІтках в Італії. У більшості учнів там працюють рідні, каже директор школи.

«Діти навіть не хочуть йти додому їсти, беруть з собою канапки, перекусять і йдуть із задоволенням на італійську. Багато наших людей поїхали в Італію і вони, можливо, і бачать для себе перспективу, щоб вивчити цю мову», - каже директор школи Дарія Барщик.

Роберто каже, що вдома - у Вероні - працює адвокатом. Має багато клієнтів і непоганий заробІток. У гірське село приїхав зі своїм собакою Йоскі переосмислити життя. Обрав Україну не випадково. Тут шість років тому лікувався, та вдаватися в подробиці  не хоче. Лише каже, саме тоді познайомився з місцевим - Хосе Турчиком, у будинку якого зараз живе.

 

«Тут у мене невеликий будинок, який я йому предоставив, познайомив з селянами, він інтегрувався, став улюбленцем», - каже Хосе.

Роберто зізнається, що до таких  умов не звик. В Італії всю хатню роботу виконувала покоївка.

«Я тут зустрівся з геть інакшим способом праці, ніж в Італії. І мені це страшенно подобається, я відчуваю потребу допомагати іншим», - каже Роберто Трані.

А от місцеві  філософію Роберто збагнути не можуть. Мовляв, навіщо з самої Верони їхати в їхнє Довге-Гірське, де лиш школа та церква, і жодного супермаркету чи ресторану. Та щоб Роберто додому не поспішав, усіляко йому допомагають. Сусідка Ірина Карпа щодня безкоштовно носить йому сніданок, обід і вечерю.

 

Утім, Роберто зізнається - за два місяці має повертатись у Верону. Там на нього чекають клієнти. 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: ТСН