Мешканці села під Дрогобичем продовжують блокувати дорогу до сміттєзвалища

З міста вже майже два місяці не вивозять сміття.

19.03.2018 15:40   Джерело: LvNews
Опубліковано : Патрік Скеля

Громада села Брониця продовжує блокувати дорогу до Дрогобицького міського сміттєзвалища. Як результат, з міста вже майже два місяці не вивозять сміття.

Читайте також

У Львові почали штрафувати мешканців, які не уклали договір про вивезення сміття
Мешканці Львівщини заборгували 6,4 млн грн за вивіз сміття

Як повідомив ZAXID.NET міський голова Дрогобича Тарас Кучма, блокування сміттєзвалища триває і досі. Впродовж усього цього часу з міста ще жодного разу не вивезли сміття.

«Це сміттєзвалище вже 30 років у жахливому стані, і всі були задоволені. Як тільки Дрогобицька міська рада почала наводити там лад – ми зробили доступ пожежних машин, почали укріплювати сміття, щоб не було зсувів, запланували рекультивацію та встановлення камер спостереження, – одразу в'їзд до звалища почали блокувати і наше місто уже майже два місяці у сміттєвому колапсі, – сказав Тарас Кучма. – Всіма цими протестами керують певні зацікавлені особи, які хочуть і надалі заробляти на тому смітті. Їм просто не вигідно, що там буде порядок і точне зважування усього, що туди завозиться, та відеоспостереження. От вони і підбурили селян».

За словами Тараса Кучми, Дрогобич виконував усі домовленості із селом Брониця і раніше не було жодних претензій до експлуатації містом звалища, розташованого на території цього села. Дорогу заблокували без жодних попереджень.

 

Мешканці села Брониця упродовж майже двох місяців блокують дорогу до Дрогобицького сміттєзвалища (фото з сайту Дрогобицької міськради)

Також він додав, що блокувальники не виконують рішення суду. Йдеться про ухвалу Дрогобицького міськрайонного суду від 2 березня. «Заборонити відповідачам та будь-яким іншим особам блокувати під'їзну дорогу до Дрогобицького міського сміттєзвалища та чинити будь-які перешкоди у проїзді транспортних засобів, а також вивозі сміття на територію Дрогобицького міського сміттєзвалища в районі села Брониця Дрогобицького району, а також чинити перешкоди у експлуатації даного сміттєзвалища», – йдеться в увалі суду.

Як повідомили у п'ятницю, 16 березня, на сайті Дрогобицької міськради, судові виконавці за допомогою спецтехніки спробували розчистити перешкоди на шляху до звалища, однак мешканці села заблокували і цю техніку, фактично перешкоджаючи виконанню рішення суду.

ZAXID.NET вдалось встановити, що відповідачами у справі є Ірина та Роман Куцопей, Володимир Олексяк та Роман Комар. Наразі ZAXID.NET невідомо, хто ці люди, ймовірно це – саме ті «зацікавлені особи», про яких сказав Тарас Кучма.

Один з відповідачів у справі, Володимир Олексяк, у лютому повідомляв «Львівському порталу», що причина блокування – недотримання санітарних норм на сміттєзвалищі. «Площа звалища вдвічі більша, ніж відведена по акту. За останні десятиліття не проводилося жодних заборів проб. Рівень захворюваності населення села Брониця вражає! Жодних санітарних норм немає, за останні два роки сміттєзвалище привели до жахливого стану», – процитувало тоді видання Володимира Олексяка.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews