СБУ приховало ціни будматеріалів для житла у Львові за 84 мільйони, дорожчого від прайсу Мінрегіону

30.05.2018 07:37   Джерело: Наші Гроші
Опубліковано : Патрік Скеля

Управління Служби безпеки України у Львівській області 11 травня за результатами тендеру замовило Корпорації будівельних підприємств «Карпатбуд» будівництво житла у Львові за 84,28 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро», пишуть - Наші Гроші.

Читайте також

Екс-керівника райлікарні звинувачують у розтраті коштів з бюджету
У Львові в Національній академії сухопутних військ, тендер виграв підприємець, що зареєструвався за тиждень до торгів

До кінця 2020 року по вул. На Нивах, 11 мають звести десятиповерховий трисекційний житловий будинок на 99 квартир загальною площею 6 446 кв. м.

Таким чином, будівництво житла коштує 13 075 грн. за «квадрат». Восени 2017 року Мінрегіонрозвитку встановило опосередковану вартість будівництва житла для Львівської області на рівні 10 699 грн. Це на 22% дешевше від вартості будівництва львівських силовиків.

Також вартість будівництва СБУ перевищує рекомендований міністерством для Києва рівень у 12 586 грн. за квадратний метр.

Підсумкові відомості ресурсів і кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Роботи на 43% ціни угоди виконає субпідрядник ТОВ «Львівська будова» Тетяни Селезньової. Гарантійний строк складає 10 років, строк експлуатації – 100 років.

На заробітну плату піде 6,86 млн грн., тобто 8% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 2% – 1,60 млн грн.

Ціна угоди на 6% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 89,89 млн грн.

ТОВ «Вестбетонбуд» з нижчою на 1% ціною відхилили за невідповідну ліцензію ДАБІ та відсутність копій ідентифікаційного коду і паспорта підписанта тендерної пропозиції.

Дорожчими конкурентами були ПрАТ «Холдингова компанія «Еко-Дім» і ТОВ «Брайн Компані».

Львівську корпорацію БП «Карпатбуд» зареєстровано на ПАТ «Прикарпатбуд», ТОВ «Карпатбудстиль», ПП «Зодчий 2010» і ПАТ «КУА «Карпати-Інвест». Кінцевим бенефіціаром і директором є Заслужений будівельник України Юрій Карвацький.

У 2008-2009 роках корпорація виграла тендерів на 35,65 млн грн. Після довгої перерви вона почала отримувати підряди у 2016 році й відтоді отримала їх на 250,36 млн грн.

Основними власниками ХК «Еко-Дім» Володимир Ількович та Ігор Володимирович Артемовичі. Обидва раніше були партнерами по ТОВ «Секор» і ТОВ ВТП «Бодекс» Романа Козака. Це батько Тараса Козака – колись заступника Голови ДПА у Львівській області (1998-2003), начальника Західної регіональної митниці (2003-2005), заступника Голови Держмитслужби України (2005-2010), згодом – депутата Львівської облради і заступника Віктора Медведчука по ГО «Центр «Правова Держава», а нині – нардепа від «Опозиційного блоку».

Засновниками «Брайн Компані» зі статутним капіталом 125 грн. значаться Сергій Джура з Тернопільщини і київське АТ «ЗНВКІФ «Домініон Фінанс» хмельничанина Віталія Мазура, а директором є Олеся Чайнюк. Джура і Чайнюк – помічники депутатки Тернопільської міськради від ВО «Свобода» Наталії Паньків.

У квітні «Брайн Компані» виграла подібний підряд Вінницького СБУ на 121,91 млн грн.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Наші Гроші