Через смерть 28-річної породіллі головний лікар Жидачівської лікарні подав у відставку

Жінка померла під час пологів, немовля перебуває у реанімації новонароджених.

29.12.2018 20:40   Джерело: ZAXID.NET
Опубліковано : Патрік Скеля

Під час пологів у Жидачівській районній лікарні померла 28-річна жінка. Немовля зараз перебуває у реанімації новонароджених, окрім нього у жінки залишилося ще двоє дітей. За попередніми висновками медиків, причиною смерті стало ускладнення анестезії. Департамент охорони здоров'я Львівської ОДА призначив службове розслідування цього інциденту. Головний лікар одразу після нещасного випадку подав у відставку, пише - ZAXID.NET.

Читайте також

У Львівській області стало народжуватись більше дітей
У Львові виписали з пологового будинку 12-річну маму
18-річний сусід готовий забезпечувати 12-річну маму з немовлям та стверджує, що все було за згодою

Першою про смерть жінки повідомила львівська громадська активістка Галина Янко, яка зазначила, що лікарі намагалися приховати смерть жінки. Згодом інформацію про загибель породіллі підтвердила і керівниця департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Ірина Микичак.

«Під час операції кесаревого розтину померла молода жінка. Осиротіло троє дітей. За попереднім висновком патологоанатомів, причиною смерті є ускладнення анестезії під час родорозрішення. Ніхто нічого не приховує. Прошу не робити передчасних висновків», – написала Ірина Микичак.

Вона також додала, що Львівська ОДА ініціювала службове розслідування цього випадку і вимагає відсторони від практики усю бригаду лікарів.

«Вважаю, що бригада лікарів до остаточного встановлення усіх обставин і причин смерті роділлі має бути відсторонена від медичної практики. І такий наказ буде видано в районі», – заявила Ірина Микичак.

У розмові з ZAXID.NET вона уточнила, що жінка померла вдосвіта п'ятниці, 28 грудня. Одразу після цього інциденту головний лікар Жидачівської районної лікарні Богдан Бойчук подав у відставку.

«Можу сказати, що в цій справі нічого не приховують. Провели розтин, усе задокументували і сфотографували, а далі ці матеріали використовуватимуть у розслідуванні. Тоді все з'ясується, чи це була халатність лікарів, чи не надали допомоги, чи це була помилка – бо в медичній практиці халатність і помилка є дуже різними випадками. Але вже відомо, що це було ускладнення від анестезії – це навіть на око видно» , – розповіла Ірина Микичак.

За її словами, службове розслідування триватиме не менше двох тижнів. Вона також додала, що виступала проти того, аби головний лікар йшов у відставку, однак він наполіг на цьому.

Водночас, за інформацією ZAXID.NET, 28-річна жінка не перебувала в офіційно зареєстрованому шлюбі.

Додамо, що раніше Жидачівська районна лікарня вже фігурувала в скандалі. Через помилковий діагноз у червні 2017 року у цій лікарні помер 12-річний хлопчик. Через цей інцидент президент офіційним указом навіть позбавив державної стипендії головного лікаря цієї лікарні Богдана Бойчука.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: ZAXID.NET