Відпочинок із вогнем. Де у Львові та області можна влаштувати пікнік біля багаття (локації, карта)

06.08.2019 13:22   Джерело: То є Львів
Опубліковано : Патрік Скеля

З настанням теплої погоди з’являється нестримне бажання відпочити на природі – бажано десь у лісі з затишним багаттям та чимось смачним.

Цьогорічний сезон вилазок на природу стартував раніше травневих свят та, судячи із прогнозів синоптиків, триватиме без великих перерв аж до осені. А це означає, що щовихідних ліси та парки Льовова й області ряснітимуть вогнищами та ароматами смаженої їжі, пише - То є Львів.

Як свідчить статистика, щороку через розпалювання вогнищ у заборонених місцях на Львівщині вигорають десятки гектарів лісів та засмічуються парки. Відтак ZAXID.NET розповідає, як правильно влаштувати відпочинок біля вогню, і відповідає на типові запитання, які можуть виникнути у мешканців Львова в сезон активних посиденьок на природі.

Де можна розпалювати вогнища у Львові?

Фактично ніде. У 19 міських парках Львова, які обслуговує ЛКП «Зелений Львів», немає облаштованих місць для проведення пікніків біля вогню. А у місцях без необхідної інфраструктури розводити вогонь не можна. Як зазначив ZAXID.NET керівник «Зеленого міста» Богдан Москвяк, у проектах реконструкції кількох міських парків (зокрема, парку імені Папи Павла ІІ та Скнилівського парку) передбачені спеціальні місця для відпочинку біля вогнищ. Проте такі місця там облаштують не раніше 2019 року.

Торік у Львові дозволяли розводити вогнища у парку «Знесіння»: для цього в парку облаштували 42 місця. Їх обклали камінням, встановили поблизу лавки та смітники. Цього року, за словами директорки цього парку Уляни Тарас, на території Знесіння» є лише одне місце, де дозволено розводити вогонь, а від решти адміністрація парку відмовилась.

Облаштовані для відпочинку біля вогню місця у парку «Знесіння» (Фото - Павла Паламарчука/ZAXID.NET)
Облаштовані для відпочинку біля вогню місця у парку «Знесіння» (Фото – Павла Паламарчука/ZAXID.NET)

«Наразі є зона рекреації біля озера, де встановлені колиби – там люди можуть проводити пікніки, і біля них можна розводити вогонь. Наразі тут облаштовано п’ять бесідок, але ми передбачаємо збільшити їхню кількість до 10, і облаштувати там лавочки», – зазначила ZAXID.NET Уляна Тарас.

Аби потрапити до цієї зони відпочинку, треба зайти на територію парку зі сторони Старознесенського кладовища, що на вул. Заклинських, та пройти стежкою до озера.

Фото - Павла Паламарчука/ZAXID.NET
Фото – Павла Паламарчука/ZAXID.NET

Уляна Тарас наголошує, що водночас Міністерство охорони навколишнього середовища визначило усю територію парку «Знесіння» придатною для розведення вогнищ, проте через ризики виникнення пожеж та знищення рідкісних видів рослин адміністрація парку просить мешканців влаштовувати пікніки лише біля озера.

А що буде, якщо організувати пікнік з вогнищем там, де не можна?

Попри усі заборони мешканці із року в рік облаштовують саморобні місця для розпалення вогню у міських парках. Зокрема, популярними нелегальними місцями для відпочинку біля вогню є парк «Погулянка», лісопарк у Білогорщі, парк Папи Павла ІІ на Сихові, а також усі лісові зони, що розташовані у межах 10-15 км від Львова. Оскільки штрафи за розпалювання багать у невідведених для цього зонах в Україні мізерні, ніщо не стримує мешканців від відвідин улюблених нелегальних місць для пікніків. Зокрема, штрафи за розведення вогню у заборонених зонах коливаються ві 51 до 116 гривень. За засмічення території лісу чи парку екоінспекція чи лісничий можуть оштрафувати порушників на 340 грн. При цьому, аби скласти постанову про накладення штрафу, лісничий має буквально схопити порушника за руку.

Минулого року екоінспекція виписала 268 адмінпротоколів стосовно спалювання рослинності на Львівщині, лише 10% цих штрафів стосувались розпалювання вогнищ в необладнаних місцях у лісах та парках. За інформацією департаменту екології ЛОДА, лісничі, які теж мають повноваження накладати постанови про порушення, не виписали жодного такого штрафу.

Зазначимо, що при розпалюванні багаття у зонах біля дерев виникає ризик лісової\паркової пожежі. Особливо актуальним цей ризик є у місцях, де неприбране опале листя, яке швидко розгорається.

А де можна поїхати посмажити шашлики біля міста?

У найближчих до Львова лісових масивах розпалювати багаття не можна. Проте є кілька локацій неподалік міста, де відпочинок біля вогню дозволений, хоча не всюди безкоштовний.

Найближчі до Львова дозволені для розпалювання вогнищ місця:

  • База відпочинку «Альбатрос» – платна, с. Воля-Гомулецька, 14 км від Львова;
  • База відпочинку «Львівська Швейцарія» – платна, с. Давидів, 13 км від Львова;
  • Берековиця – безкоштовне місце у 50 м від дороги Зашків-Завадів, 20 км від Львова;
  • Туристичний притулок-4 – с. Ременів, 15 км від Львова;
  • Конвалія – 563 км автодороги Київ-Чоп, близько 20 км від Львова.
Альбатрос
Альбатрос
Конвалія
Конвалія
Львівська Швейцарія
Львівська Швейцарія

А якщо трохи далі від міста?

Львівська ОДА у 2017 році розробила мапу рекреаційних зон в області, де можна розпалювати вогнища. Тут позначені усі місця, де витримані усі протипожежні норми, є спеціально облаштовані бесідки, мангали.

Як уточнив ZAXID.NET розробник цієї мапи – співробітник управління екології Львівської ОДА Богдан Комарницький, серед визначених адміністрацією локацій близько 20 є платними – про це вказується в описі локації, якщо клікнути на неї на мапі. Якщо ж на обраній точці немає інформації про те, що відпочинок там платний, значить це місце є безкоштовним.

Цю мапу з локаціями для відпочинку співробітники управління туризму ЛОДА будуть з часом розширювати, проте наразі вона є актуальною.

Як облаштувати ідеальне місце для вогнища?

Зазвичай, у місцях, в яких дозволено розпалювати вогонь, є усе необхідне, аби відпочинок був безпечним і для навколишнього середовища, і для людей. Проте через те, що мешканці часто порушують заборону і розпалюють вогнища там, де не можна, Державна служба з надзвичайних ситуацій щороку нагадує про елементарні правила безпеки.

Щоб не спричинити лісову пожежу, розпалювати вогонь варто на галявині, а не у лісі

Зокрема, згідно з правилами пожежної безпеки, не можна розводити багаття на відстані менше ніж 30 м від будівель, і викидати незагашене вугілля. В окремих випадках для приготування їжі на відкритому вогні можна зменшувати ці відстані до 5 м, якщо вогнище загороджене конструкціями із матеріалів, які не загораються (метал, каміння). Місце для розведення багать має бути очищеними від листя, гілок та сміття і розташовуватись за 50 м від хвойного та 25 м – від листяного лісу.

Любителям посмажити м’ясо на балконі ДСНС нагадує про існування електромангалів, при використанні яких ризик пожежі значно зменшується.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: То є Львів