У водоймах Скнилівського парку Львова, виявили високий вміст забруднюючих речовин

Результати досліджень проб води та грунтів.

20.11.2019 11:38   Джерело: Четверта Студія
Опубліковано : Патрік Скеля

У жовтні, під час обстеження території Скнилівського парку в Залізничному районі міста Львова, де виявлено витоки стічних вод на земельні ділянки парку спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції було відібрано проби вод та ґрунтів для проведення лабораторних досліджень.

Як пише «Четверта студія» з посиланням на Державну екологічну інспекцію у Львівській області, за результатами проведених аналізів у відібраних пробах вод виявлено високий вміст забруднюючих речовин (амоній, фосфати, біохімічне споживання кисню (БСК5), хімічне споживання кисню (ХСК), аніонні СПАР), які характерні для стічних неочищених вод. В річці Зимна Вода, нижче Скнилівського парку визначено високу концентрацію амонію – 27,0 мг/дм3, БСК5 – 160 мг/дм3, ХСК – 480 мг/дм3, кисень розчинений – 2,2 мг/дм3 (при нормі не нижче 4,0 мг/дм3).

У відібраних пробах ґрунтів в районі витоків стічних вод виявлено перевищення вмісту забруднюючих речовин відносно фонової проби:

в пробі № 1, відібраній на місці витоку стічної води у Скнилівському парку – азот амонійний в 1,5 рази, п’ятиоксид фосфору в 107,7 рази, нітрати в 6,7 рази;

в пробі № 2, відібраній приблизно 170м на південний схід від проби № 1 у Скнилівському парку – п’ятиоксид фосфору в 34,2 рази, нітрати в 5,3 рази ;

в пробі № 3, відібраній приблизно 180м на південний схід від проби № 2 з берега підтопленої території у Скнилівському парку – п’ятиоксид фосфору в 20,5 рази, нітрати в 4,7 рази.

Довідка. Скнилівський парк у Львові – місце відпочинку для жителів та гостей старовинного міста. Розташовується він у Залізничному районі, у південній частині Львова. Через парк проходить вулиця Солом’янка. Сьогодні зелене місце відпочинку поступово занепадає. Львівський парк був закладений ще у 1974 році, і до 90 років мав радянську назву «Парк імені 50-річчя СРСР». Назву, яку він носить сьогодні, отримав від поселення Скнилівки, яке існувало на цьому місці ще у 15 столітті. Про це свідчать дані у письмових джерелах, в яких згадане село датується 1433 роком. Сьогодні його території входять до складу міста Львів. Скнилівський парк знаходиться на Львівському плато, поряд з ринком «Південний». Тут проходять вулиці Виговського та Любінська. Доїхати сюди можна громадським транспортом, який прямує до аеропорту, зокрема це маршрутки № 9 та 48. На вулиці Івана Виговського є зупинки «Вул. Любінська» та «Вул. Кульчицька», де проходить багато місцевих маршрутів.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Четверта Студія