Від COVID-19 на Львівщині вакцинували першого пацієнта

25.02.2021 20:24   Джерело: Щоденний Львів
Опубліковано : Патрік Скеля

Учора, опівночі, на Львівщину прибула вакцина Oxford/AstraZeneca (Covishield) для вакцинації від COVID-19. Вже сьогодні нею вакцинували перших медиків.

Читайте також

На Львівщині облаштували 14 пунктів для вакцинації: основні і резервні

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише - Щоденний Львів.

Відтак, першим пацієнтом стала завідувач 4-м відділенням Львівської обласної інфекційної лікарні Таміла Алексанян.

«Я працюю з ковідом з березня минулого року. Бачила велику кількість пацієнтів, їх страждання, тяжкий стан. Бачила смерті від ковіду. Тому сумнівів щодо того щепитися чи ні, у мене не було», - зазначила вона.

Нагадаємо, що першочергово вакцинують працівників мобільних бригад з імунізації. Надалі на першому етапі вакцинуватимуть понад 1500 медиків, які працюють у лікарнях із хворими на COVID-19.  

Зокрема, в перший етап вакцинуватиме одна мобільна бригада, медики якої пройшли відповідне сертифіковане навчання в Києві щодо роботи з вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield).  

«Приїхали люди, які пройшли спеціальне навчання, тоді підписується інформована згода де з’ясовуються різні моменти, що свідчать про те чи може бути людина вакцинованою і проводиться вакцинація. На мою думку, це абсолютно безпечна процедура і вакцинація однозначно не може бути гіршою, аніж сама хвороба», - розповіла про процес вакцинації Таміла Алексанян.

Медичний працівник висловила свою позицію щодо потреби вакцинації.

«Ковід забрав багато життів, і навіть ті, що легко перенесли, не можуть тривалий час повернутись до здорового способу життя. Пройшло ще мало часу і люди незнають, що багато з тих, хто перенесли ковід в тяжкій формі, через пів року кожен п’ятий потрапляє знову в стаціонар з якимось проблемами: серцево, серцево-судинні та інші. Всіх закликаю вакцинуватись, тому що тільки так можна припинити поширення хвороби», - наголосила лікар.

Довідково.

24 лютого Україна отримала 500 тисяч доз вакцини Oxford/AstraZeneca. Вакцина Oxford/AstraZeneca (Британія-Швеція) закуплена за державні кошти. Виробляється на потужностяхSerumInstitute (Індія), де має локальну назву Covishield. Також протягом першого півріччя до країни може надійти від 2,2 до 3,7 млн доз цієї вакцини у межах глобальної ініціативи COVAX, яка має на меті забезпечити країни з низьким та середнім доходом вакцинами від COVID-19. Вакцина Oxford/AstraZeneca зареєстрована в Україні 22 лютого 2021 року. Загалом в Україні заплановано п’ять етапів вакцинації.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Щоденний Львів