Викрадену ікону виявили у російського колекціонера: у львівському музеї розповіли про рідкісну пам’ятку

14.10.2021 13:42   Джерело: LvNews
Опубліковано : Львівський Новинар

Сьогодні, 14 жовтня, відзначають свято Покрову Пресвятої Богородиці. З цієї нагоди у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького розповіли про рідкісну ікону «Покров Пресвятої Богородиці» з їхньої колекції. Це пам’ятка 1560-х років із церкви в селі Дубровиці, Яворівського району.

Ця ікона репрезентує композицію, в якій ангели тримають покров над Богородицею. Основна особливість полягає в поставі Матері Божої: Її руки з відкритими долонями зосереджені на грудях. Архітектура має вигляд подвійної стіни обабіч із двома спорудами, які нагадують вежі. Ще однією особливістю є зображення двох груп чоловіків, по шестеро з кожного боку від Романа Солодкопівця. З огляду на іконографію це – апостоли. Окрім них, тут традиційно присутній Андрій Юродивий, а на другому плані розміщено чотирьох святителів, – розповідають у музеї.

У 1984 році пам’ятку викрали з музейних запасників, а 2010 року її виявили в російського колекціонера і повернули назад. Зараз ікону можна побачити на постійній експозиції музею. Адреса: Львів, проспект Свободи, 20.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews