«Львівтеплоенерго» змінило формулу нарахування платіжок: Платити треба більше

24.01.2022 21:09   Джерело: Вголос
Опубліковано : Львівський Новинар

Відтепер нарахування за послуги теплопостачання у Львові залежить не тільки від площі помешкання, але й від кількості осіб, які гріються.

Таке пояснення розмістило ЛКП «Львівтеплоенерго» на своєму сайті. Щоправда, це пояснення з’явилося вже після того, як мешканці отримали платіжки з незрозумілими цифрами, почали ставити питання та обурюватися розміром нарахувань.

Ще минулого місяця квитанції на оплату містили інформацію про умовно-постійну складову тарифу, яку нараховували протягом року, було це літа чи зима. І у мерії пояснювали, що це – плата за труби. Тобто, за ці кошти «Львівтеплоенерго» мало б ремонтувати систему теплопостачання і гарантувати безперебійну подачу тепла до помешкання взимку.

Інша складова називається умовно-змінною. І до її складу входить вартість газу та багато інших чинників. Її нараховували тільки під час опалювального сезону.

Цього ж місяця до вищезгаданих складових тарифу додали ще й окрему стрічку оплати за  опалення місць загального користування та допоміжних приміщень будинку та за забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення. Для будинків з гарячим водопостачанням – окрема оплата за забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем гарячого водопостачання.

Ці нововведення у «Львівтеплоенерго» пояснюють статтею 10 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», та Методикою розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, що затверджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 28.12.2018 № 315.

Чому методику, затверджену у 2018 році, вирішили застосувати аж у 2022 – не пояснюють.

Проте найцікавішим є ось це:

«Окрім того, з 1 грудня 2021 року споживачам виставляється до оплати плата за абонентське обслуговування за послугу з постачання теплової енергії та плата за абонентське обслуговування за послугу з постачання гарячої води.

Так плата за абонентське обслуговування нараховується споживачам, що мешкають у багатоквартирних житлових будинках. Вона визначається виконавцем комунальних послуг у розрахунку на 1 абонента на місяць. Тобто плата за абонентське обслуговування розраховується не за обсяги спожитих послуг, а в розрахунку на 1 абонента та виставлятиметься як окремий платіж», - вказано на сайті «Львівтеплоенерго».

Ось ця, так звана плата за абонентське обслуговування становить 24 гривні 18 копійок на одну особу. Якщо в квартирі прописано четверо осіб, то це ще майже сто гривень доведеться віддати. 

Яким чином опалення приміщення впливає на кількість осіб, які гріються у цьому приміщенні, та на підставі яких нормативних документів введено абонентську плату з розрахунку на людину, - пояснити також забули або не схотіли.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Вголос