У «Львіварні» пройшла Перша Львівська Гастрозустріч

29.01.2022 12:02   Джерело: LvNews
Опубліковано : Львівський Новинар

15 січня у музейно-культурному комплексі пивної історії “Львіварня” відбулася Перша Львівська Гастрозустріч, де експерти дослідити традиційну українську кухню. 

Захід організував Клуб Галицької Кухні і проєкт гастрономічних традицій Seeds and Roots для того, щоб підкреслити важливість традицій української кухні у складі нашої культурної спадщини. 

«Ми презентуємо майданчик, де дискутують, слухають, спільно навчаються та шукають правильні рішення. Наша мета – всіляко допомагати українській кухні повернутись до належного їй місця у власній країні та на світовій мапі.» — запевняють організатори та обіцяють зробити такі зібрання регулярними.

До дискусії долучились гості з України, США та Європи. Зустріч модерував її ініціатор Ігор Лильо, який створював історичну складову музею «Львіварня», і Володимир Глащенков — керуючий партнер у Ейч.Ді.Партнерз. Спікери обговорили:

- впізнаваність національних страв;

- відтворення старих і народження нових рецептів;

- розвиток державних Food Studies;

- популяризацію гастрономічної спадщини тощо.

«Якщо ви запитаєте іноземця, що таке «українська кухня», він відповість: «Вареники і борщ». Насправді окрім цього є сотні інших речей, адже кухня — це не тільки їжа. Вона включає у себе все, що навколо: походження назви страв, свята, на які їх традиційно готують, атмосферу, музику, посуд та інші особливості подачі. Це глибока частина нашої історичної ідентичності», — прокоментував перший спікер Марк Зархін, керівник мережі ресторанів FFS Company.

Гості також відвідали екскурсію у музейно-культурному комплексі “Львіварня”, який входить до складу Carlsberg Ukraine. Це перший в Україні сучасний інтерактивний музей пивоваріння, що містить більше 1000 різних експонатів. У ньому можна у  цікавій формі дізнатися процес варіння пива , ознайомитися зі старовинними і сучасними знаряддями праці броварників, колекцією пивних бочок і пляшок, оригіналом диплому пивовара 1796 року, технологічними книгами ХІХ століття тощо.

Для всіх, хто не міг бути присутнім на заході, велася онлайн-трансляція. Відео можна переглянути за посиланням.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews