Експерти U-LEAD обговорили з громадами Львівщини процес релокації бізнесу

17.06.2022 15:13   Джерело: LvNews
Опубліковано : Львівський Новинар

Програма «U-LEAD з Європою» продовжує допомагати громадам ефективно працювати в умовах війни. Нещодавно для фахівців громад Львівщини відбулась інформаційна сесія, яка стосувалася релокації бізнесу з регіонів, де ведуться бойові дії.

Подію організувала команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Львівській області спільно із Департаментом економічної політики Львівської обласної військової адміністрації.

«Релокація бізнесу складний процес, який вимагає від органів місцевого самоврядування та бізнесу гнучкості. Ми зараз усі переживаємо серйозну кризу, але, водночас, це потенційна можливість для розвитку.  Ми багато працювали з територіальними громадами та знаємо, що вони мають чимало вільних ділянок чи нерухомого майна, які зараз можна використати та перетворити на ефективний ресурс для залучення релокованого бізнесу», – наголосила Галина Хрущак, керівниця Регіонального офісу U-LEAD в Львівській області.

Як зазначив Степан Куйбіда, директор департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації, з перших днів війни стало зрозуміло, що в Україні є чимало підприємств та бізнесу, які мають стратегічне значення. Саме тоді розпочався процес релокації бізнесу в західні регіони України.

«Ми налагодили механізм, завдяки якому можна було максимально швидко опрацьовувати заявки від бізнесу. Перед цим у нас була наявна база даних, в якій зазначалася інформація про ресурси територіальних громад. Нами було створено Telegram-канал, на якому ми розміщували отриманні запити від бізнесу. В такий спосіб ми швидко отримували необхідну інформацію від громад, які готові в себе прийняти такий бізнес», – розповів Степан Куйбіда.

Степан Куйбіда повідомив, що близько 30% релокованого бізнесу на Львівщині перевозили майно самостійно, що було досить дороговартісно. Частина бізнесу скористалася послугами по перевезенню майна, які забезпечувалися державою через Укрзалізницю та Укрпошту.

За словами посадовця у Львівську область переїхало 132 підприємства, з яких 100 вже працюють. Найбільше бізнесу релоковано у Львівський район. Ключовими факторами у цьому відіграли активність територіальних громад, які довели свої переваги. Для підтримки бізнесу в обласному бюджеті виділено 50 млн. грн. Релокований бізнес при перереєстрації у Львівську область отримає 100 тис. грн., а при створенні нових робочих місць додатково ще 100 тис.

«Органи місцевого самоврядування можуть та мають виконувати роль своєрідної «інвестиційної няні» для бізнесу, тоді це буде їхньої перевагою по відношенню до інших. Необхідно, щоб в громадах володіли інформацією про трудові ресурси та могли надати для бізнесу додаткові преференції у вигляді житла. Важливо комунікувати з бізнесом за обласною військовою адміністрацію, це дасть свій результат», – підкреслив посадовець.

Радниця з питань децентралізації та місцевого самоврядування U-LEAD Юлія Поліщук, розповіла учасникам інформаційної сесії про допомогу для бізнесу, яку можуть надати органи місцевого самоврядування. На її думку, в першу чергу це стосується надання пільгових умов в оренді комунального майна та створення комфортних умов для роботи бізнесу, яке може включати позачерговий розгляд заяв у ЦНАП, укладення договорів із сімейними лікарями, влаштування дітей в садочки тощо.

Дмитро Прокопець, радник з питань муніципальних фінансів та управління «U-LEAD з Європою», поділився кращими програм підтримки бізнесу, які вже діють в різних областях. У кінцівці заходу Андрій Погорілий, радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування U-LEAD, розповів представникам громад про алгоритм релокації бізнесу, який включає земельні, орендні, податкові, трудові, документальні та інші аспекти.

Примітка.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews