Львівські громади удосконалюють систему поводження з твердими побутовими відходами

22.06.2022 12:12   Джерело: LvNews
Опубліковано : Львівський Новинар

Програма «U-LEAD з Європою» продовжує надавати консультаційну та методичну підтримку територіальним громадам Львівщини. Днями представники громад Львівської та Закарпатської областей взяли участь в інформаційній сесії на тему «Поводження з твердими побутовими відходами в громадах, що приймають внутрішньо переміщених осіб».

Подію організувала команда регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Львівській області. З територіальними громадами працював Дмитро Лазненко, експерт з питань управління відходами «U-LEAD з Європою».

Як зазначила Галина Хрущак, керівниця регіонального офісу U-LEAD у Львівській області, Закарпаття та Львівщина прийняли найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб. Громади забезпечили для них комфортні умови для проживання, харчування та інші першочергові потреби. У результаті цього територіальні громади зіштовхнулися з новими викликами, одним з яких є поводження з твердими побутовими відходами, кількість яких зросла.

«Територіальні громади до війни мали свої системи поводження з твердими побутовими відходами. У теперішніх умовах їх слід переглянути та враховувати транспортування, збирання, послуги надавача та інші питання. Дуже часто зустрічається ситуація, коли в громадах занижені тарифи, а значна кількість населення не охоплена договорами та не платить за послуги. Є також проблеми з діючими полігонами за звалищами, які не завжди відповідають всім нормам», – зазначив Дмитро Лазненко.

Багато громад зіштовхнулися із зменшенням надходжень від вивезення ТПВ, оскільки велика частина населення виїхала, а також спостерігається зниження платоспроможності. Збільшення кількості внутрішньо переміщених осіб спровокувало перебої в роботі комунальних підприємств, які не здатні оперативно реагувати на нові виклики.

«Громадам слід задуматися над проведенням уточнення бази споживачів, щоб розуміти нову потребу. Встановлення нових контейнерів, коригування маршрутів та періодичність вивезення ТПВ може значно полегшити ситуацію. Важливою буде інформаційна робота із внутрішньо переміщеними особами, які мають знати про місця збору ТПВ, спосіб збирання чи періодичність вивезення», – радить експерт.

Наголошувалося на необхідності розробки  в територіальних громадах планів управління відходами, місцевих програм поводження з ТПВ та напрацювання проєктів, які можна подавати на конкурси програм технічної підтримки.

Дмитро Лазненко нагадав громадам про можливість співробітництва у напрямку поводження ТПВ. Оскільки багато територіальних громад мають схожі проблеми та географічну близькість, то вони можуть укладати договори про співробітництво та спільно реагувати на нові виклики.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews