Вчені Carlsberg розробили новітню технологію аби зменшити загрозу світового голоду

13.09.2022 09:52   Джерело: LvNews
Опубліковано : Львівський Новинар

У дослідницькій лабораторії Carlsberg відкрили принципово нову технологію надшвидкого виведення агрокультур майбутнього без використання ГМО. Метод отримав назву FIND-IT. Новаторський підхід лабораторії Carlsberg має сприяти ефективному розв’язанню проблеми харчового забезпечення.

Негативні кліматичні зміни в умовах зростання населення є викликом, що постав перед цивілізацією. За прогнозами фахівців, до 2050 року світ населятиме від 9 до 10 мільярдів людей. Новаторський підхід лабораторії з впровадження FIND-IT дасть змогу значно підвищити врожайність та кліматостійкість рослин.

 «Відомий факт: у майбутньому ми потребуватимемо такі культури, які мають вищу стійкість до спеки та посухи. Завдяки нашій технології ми можемо за дуже короткий час вивести нові вдосконалені сорти, що зможуть рости в усьому світі в умовах кліматичних змін», – каже професорка Біргітте Скадхауге, віцепрезидентка дослідницької лабораторії Carlsberg, яка очолювала команду науковців.

В основі методу – швидка ідентифікація варіантів нуклеотидів за допомогою краплинної цифрової полімеразної ланцюгової реакції. Передусім відкриття має оптимізувати розведення ячменю, який є сировиною для виробництва пива. Водночас технологія має величезний потенціал для її використання і за межами пивоварної галузі. Проєкт був повністю профінансований Carlsberg Foundation.

Метод FIND-IT поповнив славетний доробок дослідницької лабораторії Carlsberg. Нагадаємо, з часу її заснування у 1883 році було виведено чисту культуру пивоварних дріжджів, розроблено шкалу кислотності pH, а також вперше розпочато працю над описом структури білків.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews