Українці по-новому платитимуть за електроенергію через відключення

12.12.2022 09:28   Джерело: LvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

У випадку, якщо споживачі дуже довго не передають показники лічильника, їм оплата буде нараховуватися по середньому споживанню.

В Україні змінено систему нарахування оплати за електрику для тих випадків, коли споживач вчасно не подав показники лічиника. Про основні зміни для українців і правила розрахунку суми у платіжці розповіла членкиня Нацкомісії з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Ольга Бабій, - передає Суспільне.

Якщо споживачі дуже довго не передають показники лічильника, то нарахування їм відбувається по середньому споживанню: тобто щомісяця нараховують одну й ту ж кількість спожитих кВт. Станом на зараз в НКРЕКП вирішили, що на цей період, коли були обмеження споживання електричної енергії, цей середній обсяг споживання коригується на загальний коефіцієнт зменшення споживання по області для всіх споживачів.

«Тобто, якщо ви раніше не передавали показники лічильника і в платіжці отримували середнє нарахування у розмірі 100 кВт, то тепер з урахуванням зменшення споживання по області на 25% вам нарахується на 25% менше, тобто 75 кВт», – пояснила Бабій.

Вона додала, що правило буде діяти на всій території України для всіх побутових споживачів. Водночас представниця НКРЕКП закликала намагатися за будь-яких обставин передавати показники лічильників, адже в умовах аварійних обмежень споживання може бути не 75 кВт, а лише 30 кВт, тобто менше за середній показник. 

Таким чином, якщо ви вчасно не подали показники, доведеться платити зайві кошти.

Водночас за умов, коли житло зруйноване, необхідно пройти процедуру фіксації руйнування майна. Власник зруйнованого житла має повідомити обленерго, свого надавача послуг, що за цією адресою споживання немає для того, щоб не відбувалося нарахування. 

«Поки ви не повідомили про те, що немає майна, що тимчасово зруйноване, або ви там не проживаєте, вам здійснюється середнє нарахування. Тому якщо виїхали або ви не можете подавати показники лічильника, ви маєте у належний спосіб повідомити про це обленерго», – підсумувала Бабій. 

Вона уточнила, що відповідний акт про руйнування майна можна скласти з сусідами, повідомити через електронний кабінет і надати документи ВПО тощо.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews