На Львівщині волонтерка отримала штраф за допомогу у нелегальному перетині кордону

16.01.2023 10:21   Джерело: LvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

Волонтер Марія Харченко з Яворова, визнала провину у незаконному переправленні особи через державний кордон.

Про це редакція 368.media   дізналася з вироку місцевого суду Львівської області за  ч.3 ст. 332 КК.

Жінка знаючи, що на період воєнного стану за межі країни чоловіків віком від 18 до 60 років забороняється, обвинувачена заробляла на схемі незаконного переправлення осіб через державний кордон.

На автозаправці у травні минулого року вона отримала від чоловіка першу частину грошових коштів у сумі одну тисячу доларів. За ці гроші Харченко обіцяла сприяти виїзду «клієнта» за кордон шляхом внесення інформації про нього як водія ГО «Справедливість та контроль» до інформаційної системи «Шлях».

У червні через месенджер WhatsApp обвинувачена дала чоловікові вказівку перетинати кордон у пункті пропуску «Будомєж-Грушів» і повідомити прикордонникам, що підставою виїзду є внесення даних до інформаційної системи «Шлях». Чоловік дійсно перетнув державний кордон та виїхав до Польщі.

За кілька днів «клієнт» повернувся і 22 червня на автозаправці віддав обвинуваченій решту винагороди — одну тисячу доларів імітаційними купюрами. Зловмисницю було затримано.

У судовому засіданні жінка вину визнала повністю, дала показання. У вчиненому щиро розкаялася. Вона уклала угоду з прокурором про визнання винуватості, домовившись про значно менш суворе покарання, аніж передбачено законом, — 51 тис. гривень штрафу.

Затверджуючи угоду і визначаючи покарання, суд зважав на молодий вік обвинуваченої, відсутність попередніх судимостей, наявність двох неповнолітніх дітей, позитивні характеристики за місцем проживання, те, що вона активно займається волонтерською та громадською діяльністю, підтримує ЗСУ.

Раніше за жінку було внесено близько 149 тис. гривень застави. Суд на прохання обвинуваченої і заставодавця перерахував цю суму на користь Збройних Сил України.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews