На Львівщині фермер постраждав від прориву дамби

20.07.2023 11:15   Джерело: LvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

Із 300 гектарів 200 тепер непридатні.

У селі Розвадів Львівської області наприкінці червня прорвало дамбу та затопило домогосподарства. Серед постраждалих опинився фермер Петро Фітьо, - йдеться у матеріалі LVIV.MEDIA .

Про причини підтоплень, розмір збитків і можливе відшкодування розповіли постраждалі та місцеві чиновники.

«На полях був метр води. Тому, що їхали трактором, по колесі було видно, що метр був. Інакшим транспортом не можна було», — згадує Петро Фітьо.

За його словами, вода піднялась дуже швидко та затопила його поле. У нього було засіяно 300 гектарів, з яких 200 пропали.

«Було посіяно 300 гектарів. 290-280 гектарів, якби зібрати той урожай, то було б 18 млн», — сказав аграрій.

Дамбу місцеві забили своїми силами через кілька днів, коли вода дещо спала. Причиною прориву, за словами фермера, стало падіння дерева.

Чоловік зафіксував збитки у Розвадівській сільській раді. Там навіть створили відповідну комісію, однак компенсації наразі немає.

Потрібне страхування

У Департаменті агропромислового розвитку Львівської ОВА розповіли, що для того, аби фермер отримав відшкодування, його посіви мали бути застрахованими.

Акт складений про те, що посів дійсно постраждали, але чи отримає він відшкодування, буде залежати від того, чи застраховані посіви чи ні”, — розповіла директорка Департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації Тетяна Гетьман.

За її словами, жодних схожих звернень до них не надходило. Також вона зазначила, що практика страхування посівів цілком “нормальна”.

У Департаменті сконтактували із сільською радою Розвадівської територіальної громади та дізналися, що фермер дійсно зафіксував збитки та була створена спеціальна комісія, яка мала б визнати ситуацію надзвичайною і вже тоді страхова компанія мала б виплатити компенсацію за втрачені посіви.

LVIV.MEDIA зателефонували до сільської ради, щоб дізнатися про рішення комісії, але там на контакт не вийшли.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews