До Львова з Польщі повернули відреставровану скульптуру Скорботного Христа

04.12.2023 13:33   Джерело: LvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

До Львова з Польщі повернули відреставровану скульптуру Скорботного Христа, що з каплиці Боїмів.

Вже з середини січня наступного року вона буде доступна для огляду у межах українсько-польської виставки «Те, чого не видно». Експозиція буде представлена в одному з музеїв Львова. На верхівку каплиці Боїмів скульптуру повернуть після реставрації куполу.

Про це повідомила радниця міського голови Львова з питань збереження культурної спадщини Лілія Онищенко.

Скульптуру Скорботного Христа з каплиці Боїмів демонтували наприкінці 2021 року, оскільки вона перебувала в аварійному стані та потребувала реставрації. Фігуру перенесли до реставраційної майстерні. «Реставрувати фігуру Христа планували тут. З Польщі мали привезти спеціальний лазерний пристрій для її очистки. Але розпочалась війна, привезти цей пристрій вони не могли. Тоді було запропоновано перевезти скульптуру до Варшави. Перевезли, провели детальні дослідження, відреставрували. Також доповнили втрачені елементи, зокрема німба та тернового вінця. Роботи фінансувала польська фундація “Полоніка”», – розповіла Лілія Онищенко.

null
Фото з мережі Інтернет

Після реставрації, з 24 жовтня до 25 листопада скульптура Скорботного Христа експонувалась на виставці  в одній з галерей Варшави.

Нагадаємо, фігуру Ісуса Христа на куполі родинної усипальниці Боїмів у Львові  встановили приблизно у 1597-1605 роках. До її створення долучився вроцлавський будівничий Андрій Бемер – видатний скульптор Центрально-Східної Європи. Пам’ятка є унікальною і має велику архітектурну та мистецьку цінність. У камені під двометровою скульптурою Христа викарбувані слова: «Перехожий, зупинись і подумай, чи твоє страждання є більшим ніж моє».

У 2021 році вапнякову скульптуру Скорботного Христа вагою 280 кілограмів, віком понад 400 років, вперше в історії демонтували з купола каплиці Боїмів у Львові через активний процес руйнування.

У 2022 році завдяки співпраці Інституту «Полоніка», Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького та реставраційних служб Львова її перевезли до Польщі, де дослідили і реставрували. Команду реставраторів очолив Павел Єнджейчик, а в проєкті брали участь понад 20 спеціалістів.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews