Львівський суд зобовʼязав релігійну громаду ПЦУ укласти охоронний договір на церкву-памʼятку в Шпиколосах

20.06.2024 21:06   Джерело: LvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

Львівський окружний адміністративний суд зобовʼязав релігійну громаду ПЦУ укласти охоронний договір про збереження памʼятки архітектури – церкви кінця XIX століття у селі Шпиколоси. Паралельно слідчі відкрили кримінальне провадження через самовільний ремонт храму.

Як вказано в матеріалах справи, у селі Шпиколоси Червоноградського району розташована Церква Пресвятої Трійці 1850 року, яку у лютому 2020 року за рішенням департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА віднесена до реєстру щойно виявлених памʼяток архітектури. З 1991 року приміщення церкви та її майно використовує релігійна громада Львівсько-Сокальської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ) Парафії Святої Трійці, пише ZAXID.NET.

У 2016 році Сокальська районна рада, куди до реформи децентралізації входило село Шпиколоси, затвердила програму зі збереження обʼєктів культурної спадщини Сокальського району, в межах кої за кошти районного бюджету виготовили памʼятко-охоронну документацію на місцеву деревʼяну церкву.


У 2020 році в церкві почали демонтувати деревʼяні конструкції, у відповідь на це ЛОДА звернулася до Княжівської сільради з вимогою зупинити роботи у щойно вивленій памʼятці, оскільки дозвіл на ці роботи не видавали. За цим фактом слідчі відкрили кримінальне провадження.

Паралельно прокуратура звернулась в суд з вимогою до ПЦУ укласти охоронний договір на церкву. При цьому, самовільний ремонт церкви триває.

Враховуючи обставини справи, окружний адмінсуд зобовʼязав Релігійну громаду Львівсько-Сокальської єпархії ПЦУ Парафії Святої Трійці в селі Шпиколоси впродовж місяця укласти з департаментом архітектури та розвитку містобудування ЛОДА охоронний договір на щойно виявлену памʼятку архітектури – Церкву Пресвятої Трійці в селі Шпиколоси. Це рішення можна оскаржити в апеляції.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews