Компанія, якою керує колишній головний архітектор міста, планує звести 17-поверховий готель з офісами на Хмельницького у Львові

Опубліковано:
6 Червня, 2025 о 08:50

17-поверхова споруда на вул. Хмельницького, 231 передбачає ресторан, готель, офісні та комерційні приміщення, а також підземний паркінг

Відповідну ранню містобудівну концепцію розглянули на Архітектурно-містобудівній раді Львова 5 червня.



Майбутня найбільша споруда мікрорайону розкинеться на ділянці площею 0,42 га із призначенням Ж-4 (багатоповерхова житлова забудова) та відсотком забудови у 30,3%. З 17 поверхів споруди готель на 76 номерів займатиме лише 12 останніх, а от інші – це ресторан, 3 яруси офісів та 1 з комерцією. Йдеться і про один підземний поверх паркінгу з одним в’їздом, який вміщуватиме 33 паркомісця, а ще 12 будуть надворі.

Наразі ж на відведеній під проєкт ділянці розміщені приватні житлові будинки. Однак одразу позаду неї є споруда на 16 поверхів, проте проєкт, за словами його головного архітектора Володимира Йосипчука, це передбачає, а тому органічно впишеться в існуючу забудову.

Також в межах проєкту планують облаштувати зелені зони навколо будинку та променад вздовж вул. Хмельницького-Липинського.

Що ж до зауважень, то серед таких було і прохання пересунути, або прибрати наземну парковку, адже наразі за генпланом вона розміщена всередині пішохідного бульвару, що створює незручності для пішоходів.

Окрім того, ще один член ради наголосив на тому, що ця споруда стане маркером на в’їзді до Львова, а відтак необхідно змінити її поверховість.

“Домінантною має залишатися та будівля, яка вже зараз є (сусідня 16-поверхівка, – ред.), або запланований має бути набагато вищий. Та і чому саме 17 поверхів? Це якась дивна поверховість. Ця будівля буде логотипом на в’їзді в місто, це дуже важливо”, – підкреслив експерт.

Звучали і думки щодо того, що цей проєкт занадто непродуманий, хоч є і занадто значущий для міста, а тому його необхідно відхилити. Однак головний архітектор Львова Антон Коломєйцев наголосив, що підтримує його.

“Це не є проста архітектура, вона стримана та мінімалістична. Тут треба стати на бік архітектора, який дуже стримано представляє проєкт та не зупиняється на деталях фасадів, бо це справді дуже рання стадія. Але я і не вважаю, що тут треба якісь хвильки гнути, і не бачу тут якоїсь архітектурної вади”, – пояснив головний архітектор.

Також він додав, що необхідне краще продумати навколишню інфраструктуру й прибрати наземний паркінг, облаштувавши додатковий ярус у підземному.

Ми ж зазначимо, що розробником проєкту є компанія AVR, CEO якої – колишній головний архітектор Львова Юліан Чаплінський. А от замовницею – львівська забудовниця Зоряна Була, яка є співвласницею багатьох бізнесів, зокрема ТзОВ “Рімарко”, ТзОВ “Львів інвестбуд”, ТзОВ “Тигрове око”, а також кількох інших.

Окрім того, вкажемо, що станом на момент публікації матеріалу голосування ще немає у публічному доступі, а тому невідомо, чи проєкт затвердили.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.

Джерело: Еспресо.Захід
Теги: #забудова Львова



Статті

Інтерв'ю
Львівська архієпархія УГКЦ не зможе забронювати частину священників
08:53, 19 Червня, 2025

Львівська архієпархія УГКЦ не зможе забронювати частину священників

Блоги

ТОП новини Львівщини: