На Львівщині в урочищі “Видра” порряд із природоохоронною ділянкою виявили унікальний історичний артефакт. Там розкопали камінь із старослов’янським написом.
Розкопали камінь працівники Національного природного парку “Північне Поділля”. Обстежуючи окремі ділянки запроєктованого туристичного маршруту “Пташина слобода” в урочищі “Видра” неподалік села Пониква вони помітили камінь прямокутної форми. “Склалося так, що до нього ніхто не придивлявся й не зауважував, що на одній із граней значиться якийсь напис – заледве виднілося декілька букв старослов’янського алфавіту на ньому. Відтак, було вирішено розкопати та дослідити цей історичний артефакт”, — йдеться у повідомленні.
Як повідомили на сторінці парку, із тексту на камені вдалося прочитати: “СІА ЖЕРТВА НА ХВАЛУ БОЖУ. ЗБОДУВАВЪ КОНДРАТЪ І ТЕОДОЗІА ЩУДЛЮКИ. МАКСИМ І ЮСТИНА БАТЕНЧУКИ. Р. 1910”.
В урочищі “Видра”, де до цього часу збереглися три безлюдних обійстя, колись проживали люди із такими прізвищами й були серед них Кіндрат, Максим і Юстина. Про це працівники рекреації довідалися від старожилів сусідніх сіл. “Тільки про Теодозію поки що нічого не відомо. А ще до Першої світової війни на цьому хуторі була корчма. А фігура, залишки якої розкопали, ймовірно, стояла в центрі хутора, на роздоріжжі”, — зазначили у національному парку.