Чому дощ не зміг завадити п'ятим «Науковим пікнікам» у Тернополі?

25.05.2017 13:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Олена Мудра

У неділю 21 травня у Тернополі відгомонили бурхливі та дивовижні "Наукові пікники". Не зважаючі на мереживо дощів, на Театральній площі було по справжньому цікаво і гаряче. Тернопільське школярство вже вкотре отримало можливість доторкнутись до наукових див. Попередні роки залишили чудовий післясмак недарма проведеного часу, а для когось стали дороговказом до майбутньої професії. Тому питання "іти чи не іти" було не доречно - заздалегідь приготовлені парасольки та гумові чобітки тільки підтверджують це. Найбільше хвилювались організатори - за досвідом знають, як вода, що падає зверху, може змити всі старання та звести нанівець найгарнішу ініціативу. 

У 12 годині дня 21 травня усі учасники вже були на своїх місцях. Поступово наповнювали басейн желеподібною рідиною з води та крохмалю працівники мережі Арс. А у наметах з різними науковими смаколиками було вже тісно від гостей. Найрізноманітніші цікаві експерименти хімічні, фізичні, технічні пристрої, які повзали по асфльту, харчуючись світлом, літали у повітрі за допомогою енергії акумуляторів, котушка Тесли, що примушували світитися енергозберігаючі лампочки і ще безліч цікавинок сучасного світу науки. Ходив по столу робослон станції юних техників, оптичні пристрої сторювали ілюзії, мікроскопи відкривали двері у  мікро світ, гігантські бульбашки, вулкани, вогонь, що не обпікає, майстер-класи з кольоровим піском, пластичними матеріалами, головоломки та ребуси, виступи майбутніх науковців на центральній сцені - усе переплелось у стрічку вражень, для кожного особисто, але для всіх яскраво та пізнавально.

Організатори події потурбувались і про несподіванки та сюрпризи - гості з Ландау-центру з міста Харків привезли інтерактивно-освітню виставку "Мікроби, як люди", яку не минав ніхто. Кожен зміг відчути себе мікробом та приміряти образ невидимих простим оком створінь. Студенти з Чернівецького унівеситету вже традиційно готують вражаючі хімічні видовища на наших пікніках. Незважаючи на негоду, спільний виступ оркестрів Тернопільщини  зібрав навколо себе цілий натовп людей. Музикантам довелось, навіть, перервати виступ та на деякий час заховати свої інструменти від дощу, але виконання гімну України та знайомих мелодій разом більш ніж 200 музикантами під аккорди негоди -   ц е було неймовірно зворушливо.

Координатор "Наукових пікніків" Христина Білінська не обмежує пікніки тільки Тернополем. Разом з учасниками наука їздить областтю протягом року, влітку гостить у дитячих таборах, а свій п'ятирічний досвід молода ініціативна команда долучить до організації музею цікавої науки, який планують відкрити у нашому місті у вересні.

Під час "Наукових пікніків" відбулись зйомки телепрограми "Телевітамінки" (телеканал ІНТБ) - тому незабаром буде нагода побачити на власні очі багато наукових див у динамиці, а не тільки на фото. 

Фото: Олена Мудра

Фото: Олена Мудра

Фото: Олена Мудра

Фото: Олена Мудра

Фото: Олена Мудра

Фото: Олена Мудра

Фото: Олена Мудра

Фото: Олена Мудра

Фото: Олена Мудра

Фото: Олена Мудра

Фото: Олена Мудра

Фото: Олена Мудра

Фото: Олена Мудра

Фото: Олена Мудра

Фото: Олена Мудра

Фото: Олена Мудра

Фото: Олена Мудра

Фото: Олена Мудра

Фото: Олена Мудра

Фото: Олена Мудра

Фото: Олена Мудра

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews