Чому профільна комісія обласної ради не хоче звіту керівника системи екстреної медицини Львівської області?

09.08.2017 20:44   Джерело: LvNews
Опубліковано : Юрій Шередько

Профільна комісія Львівської облради не підтримала запиту про звіт керівника системи екстреної медичної допомоги Львівщини, не зважаючи на численні скарги працівників закладу.

Працівники системи екстреної медицини засипали Львівську облраду скаргами на генерального директора Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Розгляд двох таких скарг відбувся на засіданні постійної комісії Львівської облради з питань охорони здоров’я, материнства, соціального захисту, молодіжної політики, фізичної культури та спорту 3 серпня 2017 року. З опублікованого на сайті ЛОР протоколу, громадськості важко буде зрозуміти, чому колектив установи звернувся до комісії з вимогою ініціювати звіт генерального директора В.Похмурського та на що скаржиться колектив, адже анонсовано розгляд скарг, а не звернень. З рештою, коли колектив одного з найбільших стратегічних комунальних підприємств області відверто, аргументовано критикує керівництво, це подія не буденна, і для відповідальних людей, - надзвичайна ситуація. Однак не для профільної комісії облради, яка просто вирішила «скерувати листа за належністю в департамент охорони здоров’я ОДА (І. Микичак)  для розгляду та вжиття необхідних заходів реагування».

Читайте також

Колектив системи екстреної медичної допомоги Львівщини незадоволений своїм керівником
Екстрена медицина на Львівщині: переваги та виклики

Після такого рішення, ще більш цинічною є відсутність підтримки комісією депутатського звернення  Ю.Огоновського, який запропонував проект рішення «Про звіт генерального директора КЗ ЛОР Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». Не захотіла комісія вникати і у проблеми закупівлі карет швидкої допомоги, яку запропонував до обговорення той же депутат, а відтак також дружно відфутболили депутатське звернення до пані Микичак.

Таким чином, Львівську обласну раду, яка є засновником і власником установи згідно зі Статутом підприємства та має виключні повноваження призначати і звільняти генерального директора обласного Центру екстреної медицини і медицини катастроф області, профільна комісія де-факто усуває від контролю за діяльністю керівника стратегічно важливого комунального підприємства Львівської області, від якого залежить безпека життя громадян Львівської області.

Якщо простежити послідовність інформаційної активності представників колективу Центру та критики діяльності нинішнього керівника установи В.Похмурського у соціальних мережах, то депутати облради давно повинні перевірити підставність заяв колективу, який звинувачує керівника і в відмиванні коштів на ремонті карет, і в погіршенні умов праці, і в призначенні на ключову посаду особи, яка «ходить під криміналом» за підозрою у неправомірній вигоді, і ще у багатьох інших «гріхах». Однак профільна комісія чомусь не допускає ці питання на розгляд сесії.

Натомість пані Микичак, замість того, щоб реально реагувати і перевіряти заяви-скарги колективу, вважає ситуацію простим конфліктом робить вигляд, що все добре, нічого не сталося, і навіть захищає горе-менеджера. 

Начальник медицини Львівщини, наступного дня після засідання комісії,  буденно займалася стратегічним плануванням розвитку Центру, здобутки і сильні сторони якого, справді ніхто з керівництва області не зауважував, коли проганяли попереднього керівника. Звичайно, голові конкурсної комісії, яка провела «конкурс без конкурсу» і «обрала» нового керівника служби екстреної меддопомоги, пані Микичак, а також члену конкурсної комісії, представнику фракції БПП та голові профільної комісії Михайлові Гичці тепер важко самим собі признатися, що брутальне, попри опір колективу установи, призначення В.Похмурського генеральним директором комунального підприємства, було великою помилкою, і фактично призвело до втрати всіх попередніх напрацювань і здобутків Львівської медицини катастроф, на яку до приходу Похмурського рівнялася вся Україна.

Але якщо написані вище припущення є безпідставними, то чому профільна комісія обласної ради не дає можливості Володимирові Похмурському спростувати всі скарги і заяви під час звіту на сесії обласної ради і похвалитися конкретними позитивними досягненнями як відповідальному керівнику, професійному менеджеру, досвідченому фахівцю галузі екстреної медичної допомоги?


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews