Львівська виставка у 1894 році (Фото)

01.09.2017 12:00   Джерело: LvNews
Опубліковано : Тетяна Яцечко-Блаженко

Вдалось натрапити на цікаві панорамні світлини Львівської крайової виставки, яка відбулась в 1894 році. Захід проходив під персональним патронатом патронатом австрійського цісаря Франца Йосифа. Крім того захід був приурочений до 100-річного ювілею повстання Тадеуша Косцюшки.

Спеціально для транспортування під час виставки було запущено електричний трамвай, який рухався між вокзалом та центром міста. Також на самій виставці діяла вузькоколійка, яка швидко переміщала вантажі. Для зручності було споруджено канатну дорогу.

Читайте також

Величний інтер’єр Підгорецького замку (Фото)
Навколо світу в ХІХ столітті: унікальні фото з подорожі Кароля Лянцкоронського із Роздолу на Львівщині
Втрачений Поморянський замок (Фото)

Бюджет виставки становив загалом 600 тисяч злотих. Організація виставки в місті значно сприяла відновлення інфраструктури міста, зведенню нових будівель та ремонту старих.

5 червня 1894 року стало офіційним днем відкриття Львівської крайової виставки. Захід викликав неабиякий інтерес з боку відвідувачів і навіть високопоставлених осіб. На виставці були присутні навіть ерцгерцоги Леопольд Сальватор та Карл Людвіг та міністри Фалькенгейн, Яворський та Мадейський та цісар Франц Йосип І.

За п’ять місяців роботи виставки було проведено безліч заходів: численні конгреси, конференції, що збирали місцевих і світових спеціалістів у різних галузях господарства. У рамках Крайової виставки відбулася міжміська футбольна гра між командами, що представляли Львів (спортивно-гімнастичне товариство «Сокіл») і Краків. Це був перший в історії України документально зафіксований футбольний матч.

Виставку відвідало більше одного мільйона осіб. Експозиція Виставки охоплювала всі галузі тодішнього господарства Галичини.

Загальна Крайова виставка відбувалася на верхній терасі Стрийського парку. Тоді це була південна околиця Львова. Спеціально до Виставки, за рік до її початку, територію сучасної тераси вирівняли, адже до цього вона була вкрита ярами. Для цього додатково було завезено близько 20 тисяч кубометрів ґрунту. В результаті утворилася тераса площею близько 50 гектарів.

Зі споруд Виставки до сьогодні зберігся Палац мистецтв (в ньому розташовується спорткомплекс Національного університету «Львівська Політехніка»), водонапірна вежа (донедавна у ній діяв ресторан «Вежа») та колишній павільйон Рацлавівської панорами, реконструйований 1954 року для потреб Політехніки (архітектори А. Рудницький, О. Сластельников). Територія, на якій розташовувалася Виставка, сьогодні інтегрована у Стрийський парк.

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

Джерело фото: https://fbc.pionier.net.pl


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews