Юрій Шередько

Юрій Шередько

журналіст, оглядач, LvNews

Систему екстреної меддопомоги Львівщини майже знищено

Танці на кістках відбудуться за участі журналістів.

03.09.2017 20:57   Джерело: LvNews
Автор : Юрій Шередько

Єдиної диспетчерської досі немає, злагодженості роботи колективу з адміністрацією установи – немає, карет швидкої допомоги катма,  уніформу купують за свої кошти, найкращі працівники і водії звільняються з роботи, ЛОР і ЛОДА закидані скаргами на керівника Львівського обласного центру екстреної меддопомоги і медицини катастроф. Ось реальний стан справ на підприємстві, яким керує Управління комунального майна Львівської області. А тим часом, одіозний директор замість стягнення, отримує «добро» від ЛОДА на проведення власної піар-акції.

6-8 вересня 2017 року у смт. Брюховичі, на базі «Перлина Львова», заплановано проведення Відкритого міжнародного чемпіонату з екстреної медичної допомоги Львів 2017. На підготовку заходу міжнародного рівня, у якому мають взяти участь також, крім іноземців, ще й представники інших, крім Львівської областей України, надано всього: три робочі дні. Дякуючи небайдужим людям з ДОЗ ЛОДА, нам стало відомо, що Наказ на проведення заходу підписано 1 вересня (п’ятниця) 2017 року.

Тобто, виходячи з тексту Наказу про проведення заходу, підписаного директором ДОЗ пані Микичак І.В., ні голова ЛОДА, Львівська обласна рада, про проведення даного заходу не розпоряджалися, і коштів на нього не виділяли.  Тим часом, згідно з наказом на проведення так званого чемпіонату, мають відрядити аж 6 карет швидко допомоги, тобто зняти ці автомобілі з чергування на три дні, в той час, коли в області катастрофічно не вистачає карет, а ті, що їздять постійно ламаються.

Цікаво що програма заходу, більше схожа на медіа-план піар-акції, ніж на міжнародний чемпіонат. Навчання для журналістів, задля створення красивої картинки і стопроцентного потрапляння на сайти і в телеефір. Сьогодні це так важливо для теперішнього директора Львівського обласного центру екстреної медицини Володимира Похмурського, роботу якого критикують всі, хто має хоча б якесь відношення до швидкої медичної допомоги – від водіїв до системних адміністраторів. Похмурський поспішає виправдати своє призначення напередодні сесії Львівської обласної ради – адже зростає кількість депутатів, які незадоволені роботою нав’язаного облраді  очільником області головного екстреного медика.

Загалом тенденція дуже підозріла. Депутатам ЛОР, зокрема від Самопомочі і Свободи, варто б задуматися над  такою інформацією: наші джерела в ДОЗ Львівщини наголошують, що  згідно зі службовою запискою пана Похмурського, яка стала підставою для наказу ДОЗ, захід мав називатися ІІІ Відкритим Прикарпатським чемпіонатом з екстреної медичної допомоги. Два попередніх, було проведено Похмурським в Івано-Франківській області, коли він очолював тамтешню систему екстреної медицини. Тобто пан Похмурський досі не визнає жодних здобутків Львівської екстреної медицини до того, як він її очолив, не зовсім чесним шляхом.

Читайте також

Колектив системи екстреної медичної допомоги Львівщини незадоволений своїм керівником
Прокурори хочуть звільнити Н. Ван Доеверен не чекаючи рішення суду
Прокуратура не змогла належно довести підстави для повторного відсторонення від посади Наталії Ван Доеверен

Директор може й не знати, то його треба просвітити, а разом з ним, може й губернатора та директрису ДОЗ, що Львівщина з 2006 року проводить Ралі карет швидкої медичної допомоги. Регіональне «Галицьке Медичне Ралі - 2006» для бригад  екстреної медичної допомоги, було вперше проведене з ініціативи легендарного, світлої пам’яті, доктора Ігоря Герича, і є аналогом найстарішого європейського «Rallye Rejviz», що проводиться щорічно у м. Єсенік, Чехія.

Львівщина вперше в Україні перейняла світовий досвід проведення подібних змагань і започаткувала їх продовження у національному та міжнародному форматах, а у 2016 році провела «Перший зимовий Всеукраїнський чемпіонат бригад екстреної швидкої медичної допомоги з міжнародною участю «Галицькі медичні ралі-2016». Тобто такі заходи проводилися постійно, незалежно від зміни губернаторів чи політичних подій, а на підготовку таких заходів та їх промоцію потрібно не 3 робочі дні, а не менше 6 місяців.

Таким чином, захід який проводить пан Похмурський, який вирішила підтримати ЛОДА, в особі керівнички ДОЗ, значно понижує рівень і якість таких подій, мало того, принижує професійну честь спільноти екстреної медицини області.

На жаль, на час написання цього тексту, на сайті ЛОР не було оприлюднено протоколу засідання профільної комісії ЛОР під головуванням голови фракції правлячої в області БПП, Михайла Гички, яка нещодавно відмовила у винесенні на розгляд сесії питання про звіт Похмурського. Тим часом у порядку денному засідання, яке мало відбутися 31 серпня 2017 року, знову було декілька скарг і звернень працівників екстреної медичної допомоги Львівщини, зокрема стосовно посадових осіб комунального підприємства. Також було звернення працівниці підприємства, стосовно проведення змагань для бригад швидкої допомоги. Нам стало відомо, що ця пані, якраз обґрунтовувала недоцільність проведення такого заходу поспішно, без належної підготовки та в умовах катастрофічної ситуації в системі екстреної медицини Львівщини загалом.  Найімовірніше, всі скарги і звернення, зокрема і щодо змагань, сьогодні десь загубилися між паперами пані Микичак, з подачі пана Гички. Цікаво скільки мешканців Львівської області має не дочекатися належної екстреної медичної допомоги, щоби обласні чиновники і депутати нарешті зрозуміли, що все, що напрацьовано роками –  знищено?

Є й ще одна тривожна інформація. Нещодавно звільнився завідувач відділу медицини катастроф Мирослав Талаш. Один з найкращих молодих спеціалістів області, який врятував не одне життя, учасник  багатьох міжнародних змагань, лауреат державних нагород, вишколений у міжнародних школах, учасник АТО. З достовірних джерел нам відомо, що цей відділ взагалі планують розформувати.

Після попередньої публікації, яка вийшла на LVnews.com, щодо ситуації у Львівському обласному центрі екстреної медицини і медицини катастроф, до нас почали надходити звернення від працівників і лікарів, які працюють у віддалених районах області. Вони повідомляють, що ситуація настільки складна, що дуже схожа на початок нового геноциду. Лікарі переживають за хворих у селах, де можуть отримати медичну допомогу тільки від «швидкої». Лікарі вважають, що розвал Львівської екстреної медицини – це пілотний проект так званої реформи, спрямованої не на покращення надання послуг і порятунок людей, а на економію коштів і заміну професійних медиків так званими парамедиками, навченими за три місяці.

null

 

null

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews