На об'їзди та внутрішні подвір'я собору святого Юра у Львові витратять ₴12 млн

До кінця року замінять замощення подвір'їв Святоюрського комплексу та реконструюють два об’їзди.

08.11.2017 14:33   Джерело: Zaxid.net
Опубліковано : Патрік Скеля

Управління капітального будівництва Львівської ОДА має намір укласти угоду із колективним підприємством «Центр комплекс» на проведення робіт на території Архикатедрального Собору святого Юра у Львові. Згадуване підприємство перемогло у тендері, запропонувавши найнижчу ціну – близько 12,140 млн грн. Про це йдеться в інформації у системі публічних закупівель Prozzoro, пише - Zaxid.net.

Читайте також

На Львівщині відремонтують чотири старовинні церкви
У Львові відзначили Свято вулиці Віри, Надії, Любові
У Львові реставрують ще один храм

Згідно з оголошенням про закупівлю УКБ, йдеться про впорядкування території горішнього і долішнього подвір’їв, реконструкцію огорожі, завершення реставрації Митрополичих палат, влаштування об’їзду північного і західного корпусів капітули.

Виконавець має провести реконструкцію об’їздів північних і західних корпусів капітули від вул. Озаркевича із перекладанням замощення та влаштуванням пішохідних зон. При цьому має бути проведене укріплення північного схилу.

Також він має перекласти замощення на горішньому та долішньому подвір’ях Святоюрського комплексу, ділянки перед Митрополичими палатами, а також провести реконструкція сходів.

Запланована вирубка сухостійних та аварійних дерев, влаштування системи поверхового водовідведення, заміна газопровід. На сам кінець мають бути встановлені паркові лавки, смітники, стовпчики для обмеження руху та влаштована система зовнішнього освітлення.

За даними аналітичної системи YouControl, засновником КП «Центр комплекс», у статутному капіталі якого є 8800 грн, є Львівська обласна асоціація інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України». Засновниками останньої є Оксана Кіяновська, Василь Дашкевич та Юрій Погоріляк.

Додамо, підприємство «Центр комплекс» цього року перемогло у ще двох тендерах щодо робіт на пам’ятках архітектури на Львівщині. Так за 8,98 млн грн воно проводить протиаварійні та консерваційні роботи у Жовківському замку. Крім цього за 8,2 млн грн проводить першочергові аварійно-відновлювальні роботи у замку-палаці в смт. Поморяни на Золочівщині.

Нагадаємо, відповідно до розпорядженні уряду від 22 липня 2016 року, реставрація та реабілітація комплексу споруд Архикатедрального Собору святого Юра у Львові має бути проведена до 2020 року. На ці потреби у 2017 році із держбюджету виділили 20 млн грн.

У травні 2017 року депутати Львівської міськради затвердили програму відновлення Святоюрського комплексу, яка передбачає демонтаж трансформаторної підстанції біля собору та відселення мешканців історичного будинку на пл. Святого Юра. Програма має бути реалізована до 2020 року.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Zaxid.net