У захопленні 52 га на Львівщині суд визнав винним звичайного тракториста, а не аграрну компанію

13.12.2017 23:34   Джерело: НАШІ ГРОШІ.ЛЬВІВ
Опубліковано : Патрік Скеля

Городоцький районний суд Львівської області 16 листопада затвердив угоду про визнання винуватості між трактористом «Вест Агро Груп» та прокурором у справі про незаконне використання понад 52 га. Про це стало відомо з вироку, оприлюдненого в Єдиному державному реєстрі судових рішень, пишуть - НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ.

Читайте також

Суд виніс вирок ще одному учаснику перекриття траси у Гряді
Суд не дозволив Львівській міськраді викупити стадіон «Сільмаш»
Шахрая, який завдав Львівській міськраді шкоди на понад 30 мільйонів, судитимуть

Згідно з даними в реєстрі, 17 серпня цього року слідчий відділ Городоцького відділення поліції розпочав досудове розслідування щодо самовільного зайняття земельної ділянки (ст. 197-1 ККУ) в урочищі «Біля дубового лісу» на території Татаринівської сільради у Городоцькому районі. Ділянка була незаконно засіяна соєю.

У вересні цього року за клопотанням слідчих суд арештував ці землі, заборонивши в тому числі збирати врожай та проводити будь-які агротехнічні роботи. Втім за кілька днів на полі виявили техніку, яка збирала врожай. 14 вересня суд арештував і вилучену техніку та майно: три комбайни і трактор виробництва John Deere, два причепи та зібрану сою.

Через три тижні після цього до суду надійшов обвинувальний акт щодо тракториста компанії «Вест Агро Груп» Ігоря Котова. Щоправда, його обвинувачували не в самовільному зайнятті земельної ділянки, а в самоправстві (ст. 356 ККУ).

У вироку вказано, що Котов ще 29 квітня «із використанням найманої техніки самовільно засіяв земельну ділянку площею 52 га що відноситься до земель резервного фонду сільськогосподарського призначення», чим завдав 60,1 тис. грн шкоди.

20 вересня прокурор та підозрюваний уклали угоду про визнання винуватості, згідно з якою тракторист Котов «беззастережно визнає вину» та згідний сплатити 510 гривень штрафу. Суд цю угоду затвердив.

Одночасно суддя Ангеліна Малахова-Онуфер зняла арешт з усієї техніки. А от майже 54 тонни зерна сої суд залишив у розпорядженні не тракториста, а ТОВ «Вест Агро Груп».

Водночас 15 грудня у Городоцькому районному суді відбудеться судове засідання за заявою прокурора щодо роз’яснення рішення суду в частині речових доказів.

Ігор Котов ніколи не реєструвався приватним підприємцем та не був засновником чи керівником юридичних осіб.

ТОВ «Вест Агро Груп» має в обробітку 10 тис. га і вирощує в тому числі сою. Практично всі трактори в господарстві виробництва компанії John Deere, повідомляв діловий аграрний інтернет-ресурс «Agro Times». 20% «Вест Агро Груп» належить Ігорю Зваричу (Дрогобицький район), 80% – Гжегожу Кобелюху (Польща).

Один із арештованих комбайнів повернули компанії ТОВ «Торговий Дім Лемберг», яка належить вже згаданому Ігорю Зваричу та Іванні Зварич. Завдяки ухвалі про арешт також відомо, що трактор та один причіп належали «Вест Агро Груп». Імена власників іншої арештованої техніки були втаємничені судом.

Сайт Latifundist у листопаді повідомляв, що саме в компанії «Вест Агро Груп» було заарештовано поле, а так як туди ще й приїхали працівники підприємства, які не знали про арешт саме цієї ділянки, то і вся техніка була вилучена на штраф-майданчик. Збір сої перервався на 1,5 доби, а підприємство отримало чималі збитки, поки вдалося повернути комбайни в роботу.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу [email protected] Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: НАШІ ГРОШІ.ЛЬВІВ   1622