У кримінальній справі Наталії Ван Доеверен – нові безпрецедентні факти і матеріали

14.12.2017 23:30   Джерело: LvNews
Опубліковано : Анна Горська

Наталія Ван Доверен почала документально та фактично доводити абсурдність звинувачень у вимаганні та отриманні незаконних винагород, які базуються на голослівних заявах свідків-заявників. На нещодавньому судовому засіданні, встановлено, що час начебто отримання нею хабарів, збігається або з часом, коли вона або була у відпустці, або з днем її весілля, або із закордонним відрядженням.

Її висновки ґрунтувалися на аналізі оригінальних документів - медичних карток пацієнтів, вилучених і долучених до справи прокуратурою. Під час виступу в суді, обвинувачена спростувала факти можливості власного впливу на процес лікування пацієнтів.

Читайте також

Наталія Ван Доеверен: «Прокурорська боротьба з корупцією зводиться до боротьби з антикорупціонерами»
Прокурор у справі Наталії Ван Доеверен вирішив самостійно розсекретити матеріали держтаємниці у суді

Як відомо,  у суді розглядають три епізоди. Один - за заявою пана Д.Бадьори, який стверджує, що передав винагороду за переведення своєї матері з нічного на денний період гемодіалізу.  У відповідь, пані Ван Доверен документально довела, що на час події, жінка вже тривалий час проходила процедури у денний час, який встановлюється на постійно, і не може бути змінений. Одночасно, захист звернувся до суду з проханням забезпечити отримання інформації, яка підтверджує, що заявник Д.Бадьора є раніше судимим і зловживає наркотиками. Прозвучав також термін «агент»  чи то «міліцейський провокатор-підбурювач». Як заявив у суді захисник-адвокат Олег Мицик, така інформація стала відома з достовірних та відкритих джерел, завдяки висвітленню судового процесу у ЗМІ.

Не менш цікавими виявилися факти, оприлюднені пані Ван Доеверен з медичної картки хворого, донька якого, пані Маслей, відмовилася від своїх показів та заяви на самому початку розгляду справи. Як виявилося з документів, пацієнт проходив  ургентне лікування, саме у той час, коли Ван Доеверен була у відпустці, а її обов’язки виконував інший лікар, який і приймав  рішення про гемодіаліз. Пацієнт виявився унікальним і його єдина нирка запрацювала уже після чотирьох процедур, що підтверджується документами.

По епізоду з уже відомою пані Г.Чаплею, яка нібито в день обшуку  передала обвинуваченій шість тисяч гривень, за лікування свого брата Криворучищака, розгортається цікава детективна історія, для розв’язання якої, як стало зрозуміло з заявлених клопотань, захист потребує додаткової офіційної інформації. Тому інтрига зберігається.

Прокурор В.Нанівський, не зважаючи на досить кричущі факти порушень закону, спочатку тримався впевнено, потім дещо трохи нервово червонів та болісно реагував на саркастичні репліки обвинуваченої. Він прийшов з прецедентним документом – розтаємненою 7 грудня 2017 ухвалою Львівського обласного апеляційного суду, про дозвіл негласних слідчих дій, щодо обвинуваченої. (У попередньому засіданні суд не став переглядати відеоматеріали негласних слідчих дій на підставі довідки суду про те, що таке рішення було, і на клопотання захисту вимагав копії розсекреченого рішення суду.) За інформацією адвокатів, до цього часу,  прокуратура Львівщини не надавала жодних розсекречених апеляційним судом ухвал суду про негласні слідчі дії в інших справах, а за словами В.Нанівського, завдяки справі Ван Доеверен, Львівський обласний апеляційний суд навіть «змінив свою практику».  І документ виявився досить цікавим, з вписаним від руки 5 різними почерками, текстом.

Під кінець судового засідання, виснажений потоком нової інформації  та кількістю заявлених клопотань прокурор, попросив перерви для детального вивчення документів захисту та підготовки письмових заперечень. Наступне засідання має відбутися 26 грудня.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews