Дрогобич вимагає в Трускавця 3 млн грн за пролікованих мешканців міста. Оздоровниця цю суму ігнорує (Відео)

23.12.2017 20:30   Джерело: Джерела Трускавця
Опубліковано : Патрік Скеля

Сусід сусіда судить! Дрогобич хоче, щоб Трускавець сплатив йому 3 млн. грн за пролікованих в медичних закладах міста Котермака хворих. Таку новину 20 грудня на черговому сесійному засіданні озвучив головний медик курорту Ігор Стасик. За словами пана Стасика, арифметика сусіднього міста просто вражає – оздоровниці  виставили рахунок, за яким станом на 1 грудня Трускавець мав би сплатити 2 млн. гривень, відтак за грудень  курорту нараховують ще 1млн. прогнозований коштів  за пролікованих у лікарняних закладах сусіднього міста трускавчан, пишуть - Джерела Трускавця.

Читайте також

Треба докластися, щоб родонові джерела Гребенова знову лікували

Однак, хто кому і скільки винен – питання відкрите, наголошує пан Стасик. За словами головного ескулапа Трускавця, курортне місто володіє іншими даними. Так впрдовж 2017 року із Трускавця у Дрогобич за скеруванням медиків було направлено 85 пацієнтів, а у Стебник – 9. Відтак Трускавець попросив дані від швидкої медичної допомоги, за ними картина виглядає наступним чином – приблизно 30 хворих щомісяця швидка везе із курорту в сусіднє місто. «Однак це не означає, що 30 пацієнтів щомісячно шпиталізують у лікарняні заклади Дрогобича. Тим паче, такі випадки, коли пацієнта шпиталізує швидка належать до невідкладних станів і проплата за лікування таких пацієнтів іде із загального державного бюджету», - рапортує пан Стасик. А ще медик додає – чимало пацієнтів самовільно вибирають для свого лікування той медичний заклад із сусіднього міста, який їм до вподоби, однак якщо вони лягли у стаціонар без медичного скерування – то й платити за таких хворих місто не повинне.

В той час статистичні дані із лікарні Трускавця свідчать, що чимало немісцевих пацієнтів лікує і оздоровниця, особливо що стосується хворих із Дрогобича та Дрогобицького району. І кошти курорту теж ніхто не поспішає за них скеровувати.

- За цей рік тільки в урологічному відділенні трускавецькою міською лікарнею було проліковано 273 пацієнти, із них 205 – це мешканці Дрогобича, 65 – з Стебника. За медичними скеруваннями Трускавець прийняв 180 хворих дрогобичан та 35 стебничан,- наголосив Ігор Стасик.

У фінансовому еквівалентів лікування іногородніх пацієнтів станом на 1 грудня вилилося трускавецькій лікарні  в суму 2 мільйони 138 тисяч гривень.  Із них, за словами пана Стасика,  692 тис. грн. було потрачено на лікування дрогобичан в Трускавці, 238 – на стебничан та 753 тис. грн на жителів Дрогобицького району.

Виною фінансових конфліктів між сусідніми містами у сфері медицини, за переконаннями пана Стасика, є відсутність укладених договорів між медичними установами про бюджетні трансферти.Якщо б такі договори діяли то й питання проплат вирішувалося б належним чином. Для цього Трускавець неодноразово пропонував створити спільну медичну комісію між містами, яка б займалася підрахунком пролікованих хворих та сум проплат за них. Однак далі слів – питання з мертвої точки не рушило. Тож конфлікти, нарікання та образи продовжують точитися у медичній царині Дрогобиччини.

Наталя Зелена 

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Джерела Трускавця