У Жовківському замку виявили несподівану знахідку

Сонячний годинник може стати єдиним збереженим у місті.

29.03.2018 18:43   Джерело: LvNews
Опубліковано : Патрік Скеля

Під час реставрації одного з корпусів Жовківського замку на стіні знайшли сонячний годинник. За словами працівника Історико-архітектурного заповідника у Жовкві Тараса Іванишина, попри те, що раніше їх у містечку було декілька, цей може бути єдиним збереженим до сьогодні, пише - Львівська газета.

Читайте також

Львівська облрада відмовилась розглядати передачу замків
Аварійний замок реставруватимуть на Львівщині
Колишня резиденція короля на Львівщині потребує реставрації

«Годинник виявили під час робіт на кухонному корпусі замку. Його особливість у тому, що він показує час від п’ятої години ранку і до першої години дня – це саме той проміжок часу, коли сонце потрапляє на цю стіну. Ймовірно, годинник датується першою половиною XVIII століття», – пояснює Тарас Іванишин.

У центрі годинника було намальоване сонце, оточене жовтим ореолом. Циферблат годинника – малинового кольору. Довкола годинника також є залишки орнаменту та латинських літер, які наразі погано прочитуються. Але в заповіднику сподіваються, що відчитати їх вдасться після проведення реставраційних робіт.

Про цей годинник ні історикам, ні архітекторам нічого не було відомо. Кухонний корпус замку неодноразово перемальовували, і годинник був надійно захований за кількома шарами тиньку.

За словами Тараса Іванишина, з історичних джерел відомо, що сонячні годинники не були рідкістю у Жовкві. Однак до наших днів вони не збереглися.

«З інвентарних описів знаємо, що колись був сонячний годинник на в’їзній брамі, між другим і третім ярусом. Однак її багато разів ремонтували і годинник не зберігся. Відомо також, що на міській ратуші було два такі годинники – на східній та північній стіні», – розповів Тарас Іванишин.

Що далі робити з виявленою знахідкою, наразі не вирішили. Сподіваються, її вдасться зберегти та відновити під час реставрації корпусу.

До речі, декілька збережених сонячних годинників є і у Львові. Мабуть, найвідоміший із них – на вулиці Вірменській, на фасаді будинку, знаного як будинок «Пір року» чи «Знаків зодіаку». Ще один сонячний годинник можна побачити на стіні будинку на вул. Метрологічній, 14.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews