Священника на Львівщині позбавили сану за розголошення сповіді

18.04.2018 16:29   Джерело: LvNews
Опубліковано : Патрік Скеля

Панотець запевняє, що сповіді не розповідав, а лише озвучив загальновідомий факт.

Читайте також

«Продав» ікон на 6 тисяч гривень: шахрай у рясі священика обдурив бабусю на Львівщині

Таємницю сповіді розказав усьому селу і за це позбувся сану. Чотири роки тривало розслідування дій панотця греко-католицької церкви на Львівщині. У процесі задіяли навіть священнослужителів із Ватикану. Сам колишній священик вини за собою не відчуває, йдеться - ТСН.

Про гріхи Івана Федуніва чотири роки тому дізналося все село. Якось у Народному домі люди зорганізували збори. Був присутній і тодішній ігумен храму. Каже, між ним та панотцем виникла суперечка. І священик, мовляв, не стримався й розбовкав сповідь. Після цього бажання сповідатись у чоловіка зникло.

«Я йому сказав, отче, шо ви робите. То ж не можна того робити. А він мені нічого не відповів. Припустіть, ви йдете сповідатися, а він тайну сповіді розказав. Ви хочете йти сповідатися до такого священика, певне, шо ні», - каже  мешканець с. Жулин Іван Федунів.

Сам колишній панотець Іван Сивак на зустріч із журналістами ТСН приходить у священицькому вбранні – на сорочці білий комірець.

«Я для вас не священик. А перед Богом я завжди був і буду священиком», - каже колишній священик УГКЦ Іван Сивак.

Показує наказ, яким його позбавляють сану. Каже, рішення приголомшило. Двадцять п’ять років сумлінно служив людям і церкві. Гріха за те, що порушив таємницю сповіді, не бачить.

Таємницю сповіді розказав усьому селу і за це позбувся священичого сану. 4 роки тривало розслідування дій панотця Української греко-католицької церкви на Львівщині. У процесі задіяли навіть священнослужителів з Ватикану. Сам колишній священник вини за собою не визнає. ТСН розшукала і екс-панотця, і його жертв. 

«Про цей гріх знали всі люди. То не було таємницею. Якшо знали всі люди, то яка може бути сповідь. Він ображав мою дружину в народному домі, я йому сказав пару слів, подивіться на себе, скільки у вас було коханок», – виправдовується священник.

У селі Жулин, де служив Іван Сивак, колишнім душпастирем теж задоволені не всі. Сповідь Романа Коваля священик не розголошував. Але дав йому, запевняє, кропилом по голові.

«Взяв кропило і мене кропить. А я кажу, шо я зробив, шо ви мене кропите? А він мене по чолі вдарив. Кров мене всього залила, розсік, до чола», - розповідає Роман.

 «Якось воно вийшло, що я не вдарив чоловіка, а кропив, а він підіпхався», - каже Сивак.

Стрийська єпархія вирішила позбавити отця Івана Сивака сану. Розслідування проводили під керівництвом Ватикану аж чотири роки. Опитали багатьох свідків. Своє рішення називають не інакше, як карою. Бо розголошувати сповідь – дуже тяжкий церковний злочин.

 «Злочин є надзвичайно рідким випадком, щоб священики зраджували таємницю сповіді, але коли таке стається, він вимагає адекватної реакції церкви», - каже промоутер справедливості Стрийської єпархії о. Олег Барбуляк.

Сповідь скількох вірян була розголошена, у єпархії не розповідають, бо це також таємниця. А от колишній отець Іван Сивак уже найняв адвоката. Хоче, щоб єпархія та Ватикан переглянули своє рішення.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews