Керівництво екстреної меддопомоги Львівщини втретє провалило торги на створення єдиної диспетчерської

17.06.2018 23:34   Джерело: LvNews
Опубліковано : Юрій Шередько

Жалюгідне становище КЗ ЛОР Львівський обласний центр екстреної медицини та медицини катастроф влада області вперто намагається не зауважувати. Львівські обласні чиновники мабуть дуже впевнені, що їм ніколи не доведеться викликати «невідкладку». Але не все так буде. Загадкова фігура непотопельного і кимось «дахованого» керівника установи Володимира Похмурського давно дратує і працівників установи, і людей, які не можуть дочекатися приїзду медиків у Львові і районах області.

Читайте також

На програму «Доступні ліки» на Львівщині виділили 45 мільйонів

Порушення, знайдені ревізією – засекречені, «бо то кримінал».

Західний офіс Державної аудиторської служби України спільно з департаментом охорони здоров’я нещодавно ознайомили колектив Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф з результатами проведеної аудиторської перевірки.

Перевіркою виявлено фінансові порушення, які призвели до матеріальної шкоди на загальну суму 1177,6 тис. грн., нестачу матеріальних цінностей на суму 261.8 тис. грн. А також, даною ревізією виявлено значні порушення, що містять ознаки кримінальних правопорушень. Для вжиття відповідних заходів реагування матеріали ревізії передано в управління Служби безпеки України у Львівській області, Департаменту захисту економіки Національної поліції України, Львівське територіальне управління Національного антикорупційного бюро України (із відповіді Західного регіонального офісу Держаудитслужби від 01.06.2018 року за №04 15м/3498).

А тепер безпрецедентна подія: для працівників центру була організована урочиста процедура ознайомлення з довідкою за результатами ревізії, де про значні порушення, що містять ознаки кримінальних правопорушень, не прозвучало жодного слова.

Очевидно, заручившись підтримкою своїх високих покровителів, які незаконно, поза конкурсом, призначили В. В. Похмурського на посаду генерального директора КЗЛОРЛОЦЕМД МК, В. Похмурський організував чергову виставу про свої «видатні» досягнення.

Бригад є більше ніж машин

А реалії, як повідомляють працівники Центру значно печальніші. Кількість карет швидкої медичної допомоги на чергуванні у м. Львів становить 22-23 машини в цілодобовому режимі чергування (а подають до звіту «на гору» 25-28 машин ).  Норматив становить 1 карета на 10 тис. населення – тобто мінімум 75 машин і бригад на Львів. Не так давно підстанція №2 (вул. Пилипа Орлика) яка обслуговує більшу третину території і населення м. Львова, а також мешканців Пустомитівcького району працювала у складі лише 4-ох санітарних автомобілів-бригад. До відома-підстанція №2 розрахована мінімум на 15 бригад швидкої медичної допомоги.

Жителі міста інколи до однієї години очікують прибуття карети швидкої медичної допомоги на екстрений виклик. Мають місце необґрунтовані відмови працівників оперативного відділу Центру в реєстрації виклику, які документально не оформляються.

Кількість бригад, які перебувають на цілодобовому чергуванні в обласній Станції, взагалі не підлягає об’єктивному контролю.

Диспетчерська до кінця року – брехня! Тендер «висить» півтора року.

Наступає чергова дата вступу в дію оперативно-диспетчерського відділу Центру. А віз і нині там. Єдиного оперативно-диспетчерського відділу центру немає і протягом найближчого року знову не буде. Декілька днів тому, правда, з’явилася чергова обнадійлива інформація про нібито впровадження в дію єдиної диспетчерської, і тендер нібито відбувся. Однак з ресурсу PROZORRO дізнаємося фантастичні речі.  Двічі, через скарги учасника тендеру з Запоріжжя, що Замовник встановив дискримінаційні тендерні умови, Антимонопольний комітет скасовував результати тендерів, у яких перемагала фірма з Дніпра ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «МОНТАЖ І ВПРОВАДЖЕННЯ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ СИСТЕМ «МОНТЕКС».

В третьому тендері ТзОВ «СИСТЕМНИЙ ІННОВАЦІЙНИЙ СЕРВІС - ЗАПОРІЖЖЯ», нарешті переміг, бо дав найнижчу ціну – на понад 300 000 грн меншу за найближчого по ціні учасника з Дніпра. Але, тендерний комітет В.Похмурського з формальних підстав, наприклад, через граматичні помилки і русизми в документах, відхиляє пропозиції переможця, і визнає переможцем фірму з Дніпра, яка дала значно вищу ціну. Запорожці знову оскаржують дії тендерного комітету, вимагаючи визнати порушення замовником закону і скасувати рішення тендерного комітету.  Текст скарги ТУТ.

Антимонопольний комітет бере до розгляду скаргу ТзОВ «СИСТЕМНИЙ ІННОВАЦІЙНИЙ СЕРВІС - ЗАПОРІЖЖЯ». Розгляд скарги призначений на 26 червня 2018 року.

 Таким чином передчасно заявляти напередодні сесії ЛОР, що ось-ось буде диспетчерська. Тендер «завис», і хтозна чи через некомпетентність керівника, чи через свідомі і вперті корупційні наміри будь-що  допустити конкретну фірму до «освоєння» понад 13 мільйонів гривень коштів платників податків. В будь-якому випадку, для власників підприємства та обласного начальства інформація про те, що керівник півтори року не може провести тендер, є підставою задуматися, чи відповідає  В.Похмурський своїй посаді.

Хто за В. Похмурського – той проти екстреної медичної допомоги?

Диму без вогню, кажуть, не буває. Фактично, вся інформація про пана Похмурського, який нічим добрим себе не зарекомендував на попередній аналогічній посаді в Івано-Франківську, підтвердилася. І те що ця людина не на своєму місці, і не виправдала сподівань керівництва області – очевидно. В кулуарах обласної ради гуляють чутки, що Похмурському шукають заміну. Тільки, як виявляється, особа Похмурського ламає всі шаблони – він виявляється – незамінний і «незнімний». І тут виникає багато питань, на які відповіді одночасно і очевидні і абсурдні.

Одне з них – чому ніхто не почув  директора ДОЗ ЛОДА І.Микичак, яка на сесії ЛОР категорично закликала депутатів визнати незадовільною роботу Похмурського? Чому мовчить очільник області  Олег Синютка, який свого часу теж відверто критикував Похмурського? Знову пошепки: нема кого ставити. А конкурс? Все в руках Львівської облради. Проголосували, звільнили, призначили виконувача обов’язків (в Центрі фахівець точно знайдеться, бо якби там не було професійних людей, то установа  вже б давно «спочила»)  і оголосили конкурс. Не просто, а дуже просто.

Скільки людей повинно померти, не дочекавшись своєчасного прибуття карети екстреної медичної допомоги, щоб врешті-решт було надано об’єктивну оцінку стану організації екстреної медичної допомоги у Львівській області? На це питання мають відповісти виключно депутати Львівської обласної ради. Бо саме Львівська обласна рада, як власник і засновник КЗ ЛОР ЛОЦЕМД МК відповідальна за його діяльність і має право давати оцінку керівнику центру.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews