Підгорецький замок на Львівщині став доступним для туристів

Підгорецький замок поволі повертається із забуття.

18.06.2018 18:30   Джерело: LvNews
Опубліковано : Патрік Скеля

Уперше від 1939 року приміщення Підгорецького замку на Львівщині будуть доступними для відвідувачів, - пише  032.ua.

Як повідомили у прес-службі Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького, туристи зможуть потрапити у Китайський кабінет, пройтись Золотою, Кармазиновою та Обідньою (з ХІХ ст. знаною як Лицарська) залами і побачити картини, які прикрашали раніше стіни палацу.

Серед полотен є копії творів Ш. Чеховича, Г. Олесінського, Я. Йорданса, Шарля Ле Бруна, Яна Де Баана, П. Бьянчі, О. Григлевського, Дж. Б. Клементі, Й. Грассі та інших видатних іноземних художників, якими була наповнена замкова колекція.

«Стан будівлі наразі не дає можливості розмістити там оригінали, яких у збірці Львівської національної галереї мистецтв є чимало, однак це тільки початок ревіталізації замку», - запевнили у Галереї мистецтв.

У прес-службі ЛНГМ також із сумом нагадали про суворі історичні реалії, які спіткали перлину епохи ренесансу - Підгорецький замок: колекція творів зі споруди розійшлась по музеях і континентах, частина її була знищена. Будівля замку також постраждала.

«У палаці збереглись лиш монументальні портали і камін з чорного мармуру. А в архівах віднайшли старі світлини, на яких можна побачити велич і красу замку, які теж представлені на виставці «Історія забуття. Виставка копій із колекції Підгорецького замку», - додали у Львівській національній галереї мистецтв.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews