Львів’янина Юрія Руфа посмертно нагородили орденом «За мужність»

25.05.2022 21:11   Джерело: Твоє місто
Опубліковано : Львівський Новинар

Президент Володимир Зеленський нагородив орденом «За мужність» ІІІ ступеня загиблого на Луганщині львів’янина Юрія Дадака (Руфа). Про це йдеться у відповідному указі.

Герой один з багатьох українських військових, хто відзначений за особисту мужність і самовіддані дії під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України. 

Раніше на честь львівського письменника перейменували вулицю в Хмельницькому. Також у Національному лісотехнічному університеті України, де на одній з кафедр працював Юрій Руф, встановлять меморіальну дошку, а також створять стипендію імені Юрія Руфа, громадсько-патріотичний центр та експозицію.

Нагадаємо, Юрій Руф загинув на війні з російськими окупантами 1 квітня на Луганщині, а добровольцем пішов на війну ще 24 лютого та воював в складі 24-ї ОМБр ім. Короля Данила.

Для довідки

Юрій Руф (Юрій Романович) – український поет, письменник, вчений, громадський діяч, засновник літературного проєкту «Дух Нації» Народився 1980-го року на Тернопільщині. Серед публікацій: «Багряна лірика» (2012), «Час Революції» (2014), «На зламі епох» (2015). Поезію Юрія включали до українських сучасних націоналістичних поетичних збірок «Голос крові» (2013) і «Відлуння свинцевих громовиць» (2015).

Юрій Руф відомий критичними поглядами на традиційну українську поезію, де, за його словами, українців переважно зображають, як бідних і нещасних. Така поезія занижує самооцінку та почуття національної гордості. Тому Юрій Руф вважав свою поезію одним із типів поетичної пропаганди патріотизму. Він пропагував поетичні рядки, спрямовані на підвищення бойового духу, мотивацію та почуття національної гордості.

Його збірка «На зламі епох» (2015) присвячена українським героям нинішньої російсько-української війни, там є вірші, що згадують окремих осіб, військових частин, українських воїнів, боїв та інших військових подій.

Юрій Руф жив у Львові, він батько двох дітей.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Твоє місто