Обшуки СБУ у церкві МП у Львові: виявляється, там не лише моляться (ФОТО)

17.12.2022 13:39   Джерело: LvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

На території Львівської єпархії УПЦ (МП) виявили антиукраїнську літературу російського видавництва.

14 грудня, працівники управління Служби безпеки України у Львівській області прийшли з обшуками до Львівської єпархії МП. Під час перевірки працівники СБУ виявили антиукраїнську літературу російського видавництва, яка нівелює духовне значення української церкви та пропагує міжконфесійну ворожнечу.

null

Що цікаво, напередодні, Львівський митрополит УПЦ МП Філарет стверджував, що СБУ під час перевірки не виявила у єпархіальному управлінні та Свято-Георгіївському кафедральному соборі антиукраїнської літератури та предметів.

Про це очільник єпархії УПЦ МП на Львівщині повідомив у Фейсбуці.

null

«Під час огляду приміщень, перевірки документів та бібліотеки, за словами представників СБУ, антиукраїнських предметів і літератури не виявлено», - написав Філарет.

Однак, після завершення обшуків, у пресслужбі СБУ повідомили зовсім протилежне. 

СБУ виявила на території Львівської єпархії УПЦ (МП) антиукраїнську літературу та документи щодо сприяння мобілізації в рф
 
 
При огляді робочих кабінетів та особистих речей отців єпархії виявлено:
- фото документу щодо сприяння мобілізації російських громадян - «об обеспечении взаимодействия с военными комиссариатами рф»;
- скрін переписки з звинуваченням натівців у війні в Україні;
- паспорт громадянина України, який фізично вже кілька років не перебуває на території єпархії (його доля невідома) і його розписки щодо повернення боргових зобов’язань.
Всі вилучені матеріали направлено на експертизу для вжиття подальших процесуальних дій.
Наголошуємо, що СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.
 
 
Безпекові заходи проводили співробітники УСБУ у Львівській області спільно з Національною поліцією та Нацгвардією.
null

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews