Віктор Візний

Віктор Візний

громадсько-політичний діяч, аграрій

Урожай цього року очікується більшим, ніж минулого, та складе 77 млн тонн

20.08.2023 07:43   Джерело: АгроТер
Автор : Віктор Візний

Перехідні залишки зерна та новий врожай вимагають збільшення експортних можливостей України. До початку збиральної кампанії прогнози щодо врожайності були невтішні. Аграрії в умовах війни стикаються з постійними обстрілами, частина їх полів знаходиться на окупованій території, частина полів – замінована. 

Через неможливість нормально експортувати власну продукцію у них відсутні в достатній кількості обігові кошти для ведення господарської діяльності. Але завдяки надзусиллям наших аграріїв та сприятливій погоді ми отримали кращі результати.

На жаль, на сьогодні маємо обмеження експорту сухопутними шляхами в Західному напрямку з боку п’яти країн та обстріли портової інфраструктури на Дунаї. До обстрілів цього літа порти на Дунаї вивозили 2,5 млн тонн агропродукції щомісяця. Після руйнувань портової інфраструктури цей показник зменшився.

Також 5 країни Східної Європи обмежили поставки 4 видів агротоварів з України. Але йдуть перемовини щодо збільшення перевезень “шляхами солідарності” в західному напрямку. В тому числі і з країнами, що обмежили експорт.

Залишається транзит до портів інших країн ЄС, але це додаткові витрати для перевізників. До Балтики, Адріатики тонна зерна може коштувати понад 100$. Така логістика буде їм не під силу враховуючи, що вже півтора року товаровиробники не отримують гідної вартості за свою продукцію.

Велике дякую ЗСУ, які провели колосальну роботу із запуском експортних шляхів з українських портів поза “зерновим коридором”.

Віктор Візний


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: АгроТер