Львівський Новинар

Львівський Новинар

журналіст, блогер, політолог

Моторне масло 10W40. Особливості, рекомендації щодо вибору та заміни

31.03.2024 10:11   Джерело: LvNews
Автор : Львівський Новинар

Моторне масло 10W40 являє собою універсальний продукт, розроблений для забезпечення надійної роботи двигуна в різноманітних умовах. Маркування "10W-40" вказує на всесезонні характеристики оливи. Цифра "10W" означає, що олива забезпечує хорошу плинність і здатність до запуску двигуна в умовах низьких температур, що означає "зимову" (Winter) в'язкість. Чим нижча ця цифра, тим краще олива впорається з холодним запуском. "40" відноситься до в'язкості оливи при робочій температурі двигуна (приблизно 100°C), що гарантує її стабільну роботу в умовах високих температур.

Переваги моторної оливи 10W-40 полягають у її універсальності та адаптації до різних погодних умов, що робить її придатною для використання в різноманітних кліматичних зонах. Це моторне масло здатне забезпечувати відмінний захист і змащування двигуна як у холодну, так і в теплу пору року. За низьких температур вона зберігає достатню плинність для швидкого запуску двигуна та ефективного змащування, мінімізуючи холодне зношування. В умовах високої температури олива зберігає необхідну в'язкість, забезпечуючи захист двигуна від зносу та перегріву.

Порівняно з іншими типами олив, 10W-40 забезпечує краще балансування між холодною плинністю і високотемпературною стабільністю. Це робить його чудовим вибором для автомобілістів, які шукають оптимальне рішення, здатне адаптуватися до різних умов експлуатації без необхідності зміни оливи під час зміни сезонів.

Переваги використання якісного моторного масла

Використання якісного моторного мастила має низку важливих переваг для будь-якого автомобіля, що безпосередньо впливає на його ефективність, надійність і довговічність. До переваг належать:

 • Підвищення ефективності роботи двигуна: Якісна моторна олива створює стабільну змащувальну плівку між рухомими частинами двигуна, істотно знижуючи тертя. Це дає змогу двигуну працювати більш плавно і з меншими втратами потужності, покращуючи загальну ефективність. Крім того, оптимізація роботи двигуна сприяє зменшенню витрати пального та зниженню викидів шкідливих речовин в атмосферу.
 • Зменшення зносу деталей двигуна: Постійне використання якісної оливи мінімізує знос критично важливих деталей двигуна, таких як колінчастий вал, шатуни, камери згоряння і поршні. Це досягається за рахунок ефективного змащення і захисту від корозії, а також завдяки здатності оливи утримувати продукти зносу і забруднення в підвішеному стані, запобігаючи їх відкладенню в критичних зонах двигуна.
 • Подовження терміну служби автомобіля: Регулярна заміна оливи та використання продуктів високої якості не тільки захищає двигун, а й допомагає підтримувати інші системи автомобіля в хорошому стані. Наприклад, якісна олива допомагає підтримувати ефективність системи охолодження і знижує ймовірність перегріву. У сукупності всі ці фактори ведуть до збільшення терміну служби автомобіля, зниження загальних витрат на ремонт і обслуговування, а також збереження високої ринкової вартості транспортного засобу.
null
Фото з мережі Інтернет

Як правильно вибрати моторну оливу SAE 10W40

Правильний вибір моторної оливи відіграє ключову роль у підтримці роботи автомобіля і може істотно впливати на його тривалість і якість служби. Ось кілька порад, які допоможуть вам зробити правильний вибір:

 • Дотримуйтесь рекомендацій виробника автомобіля: Насамперед, зверніть увагу на посібник користувача вашого автомобіля. Виробники зазвичай вказують тип оливи, рекомендований для конкретної моделі, включно з в'язкістю та специфікаціями. Використання рекомендованого типу оливи гарантує, що двигун працюватиме так, як задумано, і допоможе уникнути потенційних проблем із гарантією.
 • Враховуйте умови експлуатації: Ваше повсякденне середовище водіння і клімат мають велике значення під час вибору моторної оливи. Наприклад, якщо ви живете в регіоні з холодними зимами, вам знадобиться олива, що зберігає плинність за низьких температур, щоб забезпечити швидкий запуск двигуна і надійне змащування. У спекотному кліматі важливо, щоб олива зберігала свої захисні властивості за високих температур.

Беручи до уваги ці поради та рекомендації, ви можете значно поліпшити роботу і довговічність вашого автомобільного двигуна. Вибір правильної оливи згідно зі специфікаціями виробника та умовами експлуатації допоможе вам забезпечити оптимальну продуктивність і уникнути непотрібних ремонтів у майбутньому.

Як правильно робити заміну моторної оливи 10W40

Заміна моторної оливи є однією з найбільш важливих процедур по догляду за автомобілем. Ось покрокове керівництво, як це зробити правильно, а також деякі поради та попередження для уникнення поширених помилок:

Покрокове керівництво із заміни моторної оливи

 1. Підготовка: Перевірте рекомендації виробника щодо типу та кількості оливи. Зберіть необхідні інструменти та матеріали, як-от нове моторне мастило, масляний фільтр, ключ для зливної пробки, лійку та контейнер для збору відпрацьованого мастила.
 2. Прогрівання: Прогрійте двигун на кілька хвилин, щоб олія стала рідшою і її легше було злити. Однак не допускайте, щоб двигун став надто гарячим, щоб уникнути опіків.
 3. Злив оливи: Підставте під машину ємність для збору відпрацьованої оливи. Обережно відкрутіть зливну пробку за допомогою ключа і дайте старому мастилу повністю стекти в контейнер. Після цього замініть і затягніть зливну пробку.
 4. Заміна масляного фільтра: Зніміть старий масляний фільтр, використовуючи спеціальний ключ. Перш ніж встановити новий фільтр, нанесіть трохи нового мастила на кільце ущільнювача фільтра. Це допоможе забезпечити хороше ущільнення. Потім встановіть новий фільтр, дотримуючись рекомендацій виробника.
 5. Заповнення двигуна новою оливою: Відкрийте кришку заливної горловини і використовуйте лійку, щоб уникнути проливання. Залийте рекомендований об'єм нової оливи. Після заливки перевірте рівень оливи за допомогою масляного щупа, щоб переконатися, що олива перебуває між позначками MIN і MAX.
 6. Перевірка рівня і витоків: Запустіть двигун і дайте йому попрацювати кілька хвилин, перевірте наявність витоків навколо зливної пробки і масляного фільтра. Після вимкнення двигуна дайте оливі стекти в піддон і знову перевірте рівень оливи щупом. За необхідності долийте оливу до потрібного рівня.

Поради та попередження

 • Використовуйте правильний тип і кількість оливи: Неправильний вибір може призвести до зниження продуктивності та збільшення зносу двигуна.
 • Будьте обережні з гарячою оливою: Уникайте опіків, працюючи з двигуном, який не надто гарячий.
 • Утилізуйте відпрацьовану оливу належним чином: Не зливайте оливу в каналізацію або на землю. Здайте його до спеціалізованого пункту прийому.
 • Перевіряйте на витоки: Після заміни переконайтеся, що зливна пробка та масляний фільтр надійно затягнуті, щоб уникнути витоків.

Чому варто обрати Exist для купівлі моторної оливи 10W40

Купівля моторної оливи 10W-40 в магазині https://exist.ua/uk/masla-motorni/klas-vjazkosti-sae=10w-40/ пропонує безліч переваг, які роблять цей магазин найкращим вибором для автомобілістів. По-перше, широкий асортимент гарантує, що ви знайдете саме ту оливу, яка підходить вашому автомобілю, незалежно від його марки і моделі. Магазин пропонує продукцію тільки перевірених виробників, забезпечуючи найвищу якість товарів, що дає змогу вашому двигуну працювати ефективніше і довше.

Цінова політика спрямована на те, щоб запропонувати клієнту найкращі ціни на ринку, поєднуючи в собі високу якість з доступністю. Завдяки системі зручного пошуку, включно з можливістю пошуку запчастин за VIN-номером, ви можете швидко знайти необхідний товар, мінімізуючи можливість помилки при виборі.

Крім того, магазин пропонуємо різні варіанти доставки, включно з послугами від Нової Пошти та Укрпошти, що дає змогу вам отримати товар у найкоротші терміни в будь-який куточок країни. Для тих, хто віддає перевагу особистому спілкуванню і перевірці товару перед покупкою, доступна опція самовивозу.

Підтримка клієнтів завжди на висоті. Менеджери готові запропонувати професійну консультацію і допомогу у виборі, щоб упевнитися, що ви повністю задоволені своєю покупкою. Вибираючи Exist, ви обираєте надійність, якість і зручність.

 
Завантажити картинки
 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews