На Львівщині фермер відсудив 13 га землі у міськради

27.05.2024 16:12   Джерело: LvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

Господарський суд Львівської області прийняв рішення визнати за фермерським господарством Тобяш В. С. право постійного користування земельною ділянкою площею понад 13 га, яке він успадкував. Попри те, що Червоноградська міськрада відмовила фермеру.

Про це йдеться у рішенні суду, яке опублікували 22 травня у Єдиному державному реєстрі, пише LVIV.MEDIA.

Суть спору полягала в тому, що після смерті засновника фермерського господарства Тобяш В. С., що зареєстроване у селі Добрячин, Червоноградського району, право постійного користування земельною ділянкою успадкував його син, який очолив господарство. Однак Червоноградська міська рада відмовилась передати ділянку 13,6016 га у постійне користування господарству.

У ході розгляду справи суд встановив, що згідно із земельним законодавством, право постійного користування земельною ділянкою, видане засновнику фермерського господарства, не припиняється після його смерті. Це право зберігається за самим господарством. “У разі смерті громадянина — засновника фермерського господарства право постійного користування земельною ділянкою, наданою для ведення фермерського господарства його засновнику, не припиняється зі смертю цієї особи, а зберігається за фермерським господарством”, — йдеться у рішенні суду.

Господарський суд визнав позовні вимоги фермерського господарства обґрунтованими та задовольнив позов повністю. Таким чином, ФГ Тобяш В.С. закріплено право постійного користування спірною земельною ділянкою для провадження фермерської діяльності.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews