Курорт Трускавець: ретроспектива

09.11.2017 14:00   Джерело: LvNews
Опубліковано : Тетяна Яцечко-Блаженко

Сьогодні хочемо вас познайомити із видами курорту в Трускавці, що датуються початком ХХ століття, проте відпочивати в тих місцях почали набагато раніше.

Офіційною датою заснування о курорту вважається 1827 р. Спершу тут було споруджено перші вісім ванн.

Інженер Юзеф Вичиньскі в кінці ХІХ століття орендував Трускавець і збудував тут ресторан, упорядкував центр міста і парк, ініціював будівництво таких місцевих відпочинкових вілл, як: «Гражина», «Яніна», «Марія», «Софія», «Гелена», «Світязянка», «Моя», «Саріуш», «Під Білим Орлом», «Під Матір'ю Божою». В цей час активно розростається інфраструктура, будується нова водолікарня, прокладається об'їзна дорога.

Читайте також

На найстарішій фото Польщі мешканець Самбора
Львів на фото 1918-1919 рр
Львівщина на фото німецького солдата (1941-1943)

Важливим кроком було спорудження нового вокзалу у 1912 році. Відтепер Трускавець мав залізничне сполучення з такими європейськими столицями Віднем, Краковом, Познанню, Прагою, Варшавою, Берліном.

У 1913 р. Трускавець було нагороджено Великою золотою медаллю за успіхи. Перед Першою світовою війною існували плани подальшого розширення курорту, зокрема канатної дороги.

В міжвоєнний період Трускавець був в усіх туристичних путівниках Другої Речі Посполитої і входив в топ курортів. Як свідчить статистика, у 1923 році тут було 6080 відпочивальників, у 1927 році—12633 осіб, у 1931 році - 14659 чоловік, а сезон 1933 року зібрав аж 17000 осіб.

Про розкіш та якість курорту ми можемо також судити з представлених світлин, які доводять, що Трускавець не поступався кращим курортам Європи.

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

Джерело: https://fbc.pionier.net.pl


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews