Село Плугів на фото 1916 року

25.11.2017 12:00   Джерело: LvNews
Опубліковано : Тетяна Яцечко-Блаженко

В фондах Польської Академії Наук знаходиться колекція світлин невеличкого села з Львівщини періоду Першої світової війни, з якою сьогодні хочемо вас познайомити.

В Золочівському районі Львівської області знаходиться село Плугів. Перша згадка про село відноситься до 1469 року. Населений пункт мав кілька назв, серед яких можна зустріти такі варіації як Плєхов, або Плухів.

В ХІХ столітті село було поділене на дві частини: до колії – Закути, а друга частина мала назву – Плугівщина. В роки окупації Галичини Австрією біля Плугова були засновані дві німецькі колонії Броніславівка і Казьмірівка.

Читайте також

На найстарішій фото Польщі мешканець Самбора
Львів на фото 1918-1919 рр
Львівщина на фото німецького солдата (1941-1943)

У селі раніше були дві дерев`яні церкви - Положення ризи пр.Богородиці (1738 р.) і на 23 роки молодша неї св. Параскеви. Перша стояла на схилі західної околиці села, близько до існуючої тепер залізниці, перед мостом і за словами місцевих мешканців згоріла. На її місці збудована сучасна мурована церква. Друга церква св. Параскеви збереглася до сьогодні.

Фото із Плугова показують самий розпал Першої світової війни, коли по всій території Східного фронту йдуть запеклі бої.

Влітку 1915 року почався стратегічно важливий відступ російської армії з Галичини і Польщі, необхідний для мобілізації, нарощування військової індустрії і поповнення резервів. До осені залишені території були зайняті австро-угорською армією, яка просувалась.

В 1914 році в Плугові було заміновано і знищено залізничний міст, проте вже в 1916 році його було відновлено (як це можемо бачити на представлених фото).

Також можемо розгледіти на світлинах місцеве населення, яке тікає подалі від війни.

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

Власник фото: Polska Akademia Nauk (http://pauart.pl)


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews