У Львові прем’єра фільму про депортованих українців зібрала аншлаг

07.03.2018 16:32   Джерело: Український погляд
Опубліковано : Патрік Скеля

6 березня 2018 року у приміщенні львівського кінотеатру «Кінопалац» (вул. Театральна, 22) відбулася прем’єра стрічки «Евакуйовані назавжди». Художньо-документальний фільм розповідає про українців, депортованих із етнічних земель Закерзоння у 1945-1946 роках. 150 глядачів прийшло переглянути картину, створену студією «Апостол» спільно з компанією «Syla Production», пише - Український погляд.

Читайте також

В тюрмі на Лонцького показуватимуть фільми про права людини
Біля Львова Кшиштоф Зануссі знімає кіно (Фото)

Це документально-художній фільм з двох частин про депортованих українців із Закерзоння у 1945-46 роках, які поселилися в селі Терновиця, Івано-Франківської області та були активними вірянами переслідуваної на той час Української Греко-Католицької Церкви. І частина носить назву «Евакуйовані назавжди», ІІ частина – «Переслідувана правда». Метою проекту є збереження пам’яті про українську національну та духовну ідентичність, передаючи наступним поколінням свідчення людей, які пережили страшні випробування і при цьому залишились вірними українському народу та УГКЦ. На фоні сучасних подій євроінтеграції України творці фільму бачать проблему асиміляції українців, відчуженість від рідної Церкви та культури. Ця проблема стосується також і тих, які покинули вимушено чи добровільно рідну землю в далекому минулому. Нагадаємо, що раніше стрічку презентували у «Центрі Шептицького».

17 грудня 2017 року у Театрі кіно «Люм’єр» у Івано-Франківську прем’єрний показ картини відбувся у переповненій залі. Охочих переглянути фільм виявилося настільки багато, що усім просто не вистачило місць. Глядачі ладні були стояти на східцях та у проходах аби пережити разом із героями стрічки буремні події боротьби українських підпільників.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Український погляд