Львівська обласна лікарня заплатить ₴500 тис. за загиблого пацієнта

20.06.2018 23:45   Джерело: Status Quo
Опубліковано : Патрік Скеля

Львівська обласна лікарня заплатить ₴500 тис. родичам померлого під час операції пацієнта. 

Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень, пише - Status Quo.

Личаківський районний суд Львова визнав анестезіологиню Львівської обласної клінічної лікарні винною у неналежному виконанні своїх професійних обов’язків, що призвело до смерті пацієнта. Її засудили до 5 років позбавлення волі, однак звільнили від покарання через закінчення термінів давності. З обласної лікарні суд стягнув також 500 тис. грн. на користь родичів померлого.

Трагедія сталася 28 червня 2014 року. У відділення щелепно-лицьової хірургії Львівської обласної клінічної лікарні прийшов 45-річний чоловік, у якого після видалення зуба виникла одонтогенна флегмона (гнійне запалення) дна порожнини рота. Його госпіталізували в ургентному порядку та готували до операції, що відбулась цього ж дня. Для проведення операції залучили анестезіологиню (як повідомляє ZAXID.NET - на ім'я Зоряна П.)

Як йдеться у вироку суду, до початку операції анестезіолог. зробила більше двох невдалих спроб інтубації (введення трубки в трахею, щоб пацієнт під наркозом міг дихати), після чого з її дозволу ще двоє лікарів-анестезіологів спробували провести інтубацію. Однак ці спроби також були невдалими. Велика кількість невдалих спроб провести інтубацію спричинила відтермінування проведення трахеостомії (розтин трахеї), що привело до гіпоксії мозку та спричинило смерть пацієнта.

У суді обвинувачена вину у вчиненому злочині не визнала та вказала, що проводила інтубацію згідно з протоколами: після огляду пацієнта лікарями ЛОР. Коли інтубація не вдалася, вона покликала інших лікарів-анестезіологів. Після невдалих спроб інтубації один з анестезіологів сказав лікарям робити трахеостомію. Коли лікар зробив надріз, то у пацієнта почав падати артеріальний тиск. Реанімаційні заходи нічого не дали, у пацієнта наступила зупинка серцевої діяльності і він помер. Обвинувачена заявила, що під час проведення інтубації стан пацієнта був стабільним, він погіршився під час проведення трахеостомії. Представники Львівської обласної клінічної лікарні у суді заявили, що їх співробітники діяли згідно з посадовою інструкцією.

Проте судово-медичні експерти надали висновок, що трахеостомія була проведена не вчасно, її потрібно було проводити максимум після другої невдалої спроби інтубації. Через це виникла гіпоксія (кисневе голодування).

Вивчивши усі матеріали справи Личаківський райсуд Львова визнав обвинувачену винною у неналежному виконанні професійних обов’язків та ув’язнив на 5 років тюрми з забороною займати посади у сфері медицини. Однак її звільнили від покарання через закінчення термінів давності (пройшло понад 3 роки з дня вчинення злочину).

Суд також задовольнив цивільний позов родичів померлого пацієнта та зобов’язав Львівську обласну клінічну лікарню заплатити їм 500 тис. грн. моральної компенсації, 26 тис. грн. завданої матеріальної шкоди та судові витрати. Вирок суду може бути оскарженим в апеляційному порядку.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Status Quo